Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 września 2013, 20:55

autor: Adrian Werner

Outlast - pecetowy survival horror trafił do sprzedaży

Doczekaliśmy się wreszcie premiery survival horroru Outlast. Debiutancka produkcja studia Red Barrels trafiła właśnie do sprzedaży na serwisie Steam.

Ten miesiąc zapowiada się wyjątkowo obficie dla fanów interaktywnych horrorów, dzięki takim tytułom jak m.in. Amnesia: A Machine for Pigs czy Huntsman: The Orphanage. Wrześniowy festiwal grozy otworzyła właśnie premiera gry Outlast. Produkcję można nabyć na serwisie Steam.

  1. Outlast – kup na Steam

Autorzy wycenili swoje dzieło na 18,99 euro, czyli w przeliczeniu ok. 81 zł. Warto dodać, że w planach jest również przeniesienie Outlast na konsolę PlayStation 4, ale ta wersja trafi do sprzedaży dopiero w przyszłym roku.

Przeciwnicy z Outlast raczej nie wygrają żadnych konkursów piękności. - Outlast - pecetowy survival horror trafił do sprzedaży - wiadomość - 2013-09-04
Przeciwnicy z Outlast raczej nie wygrają żadnych konkursów piękności.

Outlast to przygodowa gra akcji typu survival horror, w której wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszoosobowej. Fabuła obraca się wokół opuszczonego przytułku dla obłąkanych zlokalizowanego w górach amerykańskiego stanu Colorado. Wcielamy się w dziennikarza, który podążając za anonimowym donosem włamuje się do wnętrza budynku. Szybko okazuje się, że instytucja wcale nie jest opuszczona i opanowali ją zdeformowani psychopaci.

W Outlast gracz jest prawie zawsze bezbronny. Dlatego przeżycie wymaga unikania kontaktu z przeciwnikami. Jeśli już zostaniemy wykryci to nie pozostaje nam nic innego jak ratować się ucieczką. Bohater na szczęście jest całkiem sprawny i ma wrodzony talent do parkouru, przez co sceny pościgów przypominają czasem wyczyny z Mirror’s Edge. Dodatkową atrakcją jest nieprzewidywalność wrogów. Ich zachowaniem rządzi dynamiczna sztuczna inteligencja, zaprojektowana specjalnie po to, aby żadne dwa spotkania nie były takie same.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Outlast

Outlast