Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 marca 2015, 17:18

autor: Góral

Battlefield 4 - w maju pojawi się tryb Gun Master i nowe bronie

Twórcy gry Battlefield 4 zdradzili plany dotyczące przyszłości produkcji. Studio DICE zamierza w maju wypuścić aktualizację z trybem Gun Master i nowymi broniami. Oprócz tego pracuje razem ze społecznością tytułu nad nową mapą.

Strzelanka Battlefield 4 ukazała się na rynku w październiku 2013 roku, jednak projekt, nawet pomimo niedawnej premiery Battlefielda Hardline, rozwijany jest po dziś dzień. Najlepszym tego dowodem jest zapowiedź kolejnych nowinek. Twórcy poinformowali bowiem, że w najbliższych miesiącach fani produkcji mogą liczyć na następne aktualizacje. Pierwsza ukaże się w maju i wprowadzi do zabawy tryb Gun Master, w którym walczymy przy u życiu wyznaczonych broni. Uzyskując określoną liczbę zabójstw, przechodzimy na kolejny poziom, otrzymując nowe narzędzie mordu. Zabawa ta pojawiła się już w grze Battlefield 3, więc fani serii z pewnością znają ją doskonale. Oprócz tego, wraz z wiosenną aktualizacją otrzymamy pięć kolejnych broni.

Battlefield 4 - w maju pojawi się tryb Gun Master i nowe bronie - ilustracja #1
Battlefield 4 - w maju pojawi się tryb Gun Master i nowe bronie - ilustracja #2

Najnowszą odsłoną serii Battlefield jest Battlefield Hardline. Gra została stworzona przez zespół Visceral Games, znany przede wszystkim z kosmicznych horrorów Dead Space. Tytuł ukazał się na konsolach Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360, PlayStation 3 i komputerach PC 17 marca.

Studio DICE podzieliło się również informacjami o postępach prac w ramach Community Map Project, czyli inicjatywy angażującej fanów produkcji w tworzenie nowej zawartości. Deweloper przeprowadził ankietę wśród graczy, którzy głosowali na lokację, w jakiej zostanie osadzona kolejna multiplayerowa mapa. Zwyciężyła dżungla, w której znajdzie się kilka najczęściej wybieranych punktów z drugiego sondażu. Studio teraz rozpoczęło pracę nad odpowiednimi projektami, a z nich za niedługo wybierzemy jeden, który trafi do produkcji. Więcej szczegółów na ten temat mamy poznać w najbliższym czasie.

Battlefield 4 to ostatnia odsłona słynnej serii strzelanek wyprodukowana przez studio DICE. Tytuł pomimo początkowych problemów z poprawnym działaniem multiplayera, był w kolejnych miesiącach aktualizowany, dzięki czemu do dziś nie brakuje w nim chętnych do zabawy, a poza tym gra sprawia już o wiele mniej problemów. Na 2016 rok zaplanowana jest premiera kolejnej pełnoprawnej części serii, jednak w chwili obecnej nie znamy żadnych szczegółów na jej temat.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Battlefield 4

Battlefield 4