Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lipca 2021, 11:08

Battlefield 1 już wkrótce za darmo według słów Toma Hendersona

W sieci pojawiły się doniesienia, że Battlefield 1 zostanie udostępniony za darmo. Ich źródłem jest znany insider Tom Henderson, który niejednokrotnie udowodnił, że nie można lekceważyć jego słów.

W SKRÓCIE

  1. Tom Henderson stwierdził, że w przyszłym tygodniu będzie można pobrać grę Battlefield 1 za darmo.
  2. Może się to tyczyć jedynie wersji PC.
  3. 22 lipca ma odbyć się EA Play Live, które będzie w dużej części poświęcone grze Battlefield 2042.
  4. Rozdawnictwo dość nowego tytułu z serii może więc być kolejną cegiełką w kampanii marketingowej.

Kampania marketingowa Battlefield 2042 ruszyła pełną parą. Niewykluczone, że kolejnym jej etapem będzie rozdawnictwo gry Battlefield 1. Doniesienia te pochodzą od Toma Hendersona, znanego i wiarygodnego branżowego insidera. Przykładowo ostatnio podzielił się on informacjami o GTA 6, które zostały potwierdzone przez Jasona Schreiera. Jak widać, nie można lekceważyć jego słów.

Tom Henderson jest również wiarygodnym źródłem nowin o serii Battlefield. Niedawno na platformie Twitter opublikował wpis tej treści:

Jeżeli chcecie kupić Battlefield 1, nie róbcie tego.

Będziecie mogli pobrać grę za darmo w przyszłym tygodniu.

Wydaje mi się, że to może się tyczyć jedynie PC, ale nie jestem na 100% pewny.

Na taki bieg wydarzeń może wskazywać również fakt, że w przyszłym tygodniu, tj. 22 lipca, odbędzie się EA Play Live 2021. Wiemy już, że w dużej części event będzie poświęcony grze Battlefield 2042. Rozdawnictwo gry z serii może być dość skutecznym ruchem marketingowym mającym na celu wypromowanie wydarzenia. Jeżeli jednak do tego dojdzie, należy się raczej spodziewać czasowej promocji, a nie przejścia gry na model free-to-play.

Pamiętajmy jednak, że każdy może się pomylić, a plany lubią ulegać zmianie. Dlatego też nie należy brać słów Toma Hendersona za coś pewnego. Warto jednak mieć je na uwadze.

  1. Battlefield 1 – strona oficjalna
  2. Najlepsze gry 2016 roku – 16 ulubionych tytułów redakcji