Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lipca 2021, 10:23

autor: Gacek

Po 4 latach wyszedł patch poprawiający działanie NieR: Automata na PC

NieR: Automata na PC otrzymało pierwszy większy update od 2017 roku. Patch poprawia grafikę i usuwa parę błędów.

NieR: Automata od premiery wzbudzał mieszane uczucia u graczy PC-towych. Z jednej strony, gra zachwycała fabułą, klimatem i muzyką, a z drugiej miała wiele technicznych braków. Jednak teraz, po ponad 4 latach, gra otrzymała duży patch, który naprawia sporo błędów, wprowadza ulepszenia graficzne i poprawia stabilność. Update ma aż 14,3 GB i jest już dostępny do pobrania. Warto również wspomnieć o tym, że w czerwcu pomniejszy update usunął z gry zabezpieczania Denuvo.

Patch m.in. eliminuje błąd pojawiającego się na ekranie kursora myszki, gdy gramy za pomocą kontrolera. Ponadto wszystkie cutscenki obejrzymy teraz w 60 klatkach na sekundę. Dodano również 270 tekstur dostosowanych do rozdzielczości 4K oraz poprawiono działanie antyaliasingu. O wszystkich zmianach możecie przeczytać tutaj.

Historia tego update’u zaczęła się, gdy gracze zauważyli, że w usłudze Xbox Game Pass gra działa lepiej niż na Steamie. Niedługo potem rozpoczęli review bombing produkcji. Przyniosło to oczekiwany efekt – w kwietniu tego roku deweloperzy zapowiedzieli patch, który dzisiaj możemy ściągnąć na nasze komputery. Wcześniej gracze musieli radzić sobie z błędami sami, w czym pomagał fakt, że od 2017 roku w sieci jest dostępny fanowski mod, który naprawia wiele bolączek gry. Na szczęście teraz twórcy rozwiązali większość z nich, ale na to, żeby wzięli sprawy we własne ręce, trzeba było czekać naprawdę długo.