Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 kwietnia 2021, 15:40

Review bombing na Steam najwyraźniej odniósł skutek; będzie patch do NieR: Automata

Studio PlatinumGames poinformowało, że NieR: Automata w wersji na Steam otrzyma aktualizację. Jest to pokłosie sporego zamieszania, które wynikło po ogłoszeniu, że wydanie gry dostępne w ramach abonamentu Game Pass jest lepsze od tego, które można kupić na platformie firmy Valve.

W ubiegłym miesiącu wybuchła mała afera związana z grą NieR: Automata. Wszystko zaczęło się od informacji, że wersja tytułu dostępna w ramach abonamentu Game Pass na PC posiada usprawnienia i dodatki, jakich próżno szukać w wydaniu obecnym już od jakiegoś czasu na Steamie, któremu niestety pod niektórymi względami daleko jest do ideału. I choć doniesienia o wyższości tej pierwszej edycji nad drugą nie do końca okazały się prawdą, to niesmak trochę pozostał, przede wszystkim w postaci negatywnych ocen na platformie firmy Valve. Aby złagodzić nieco niezadowolenie graczy, firma PlatinumGames zdecydowała się opracować aktualizację do „steamowej” wersji NieR: Automata. Jak ogłosili jej przedstawiciele na Twitterze, znajduje się ona obecnie w przygotowaniu.

Jak na razie nie wiadomo, kiedy posiadacze NieR: Automata na Steamie otrzymają opisywany patch. Wszelkie szczegóły mają zostać podane wkrótce.

NieR: Automata jest dostępne na PC od 17 marca 2017 roku. W tytuł można zagrać również na PlayStation 4 i Xboksie One (a także PlayStation 5 i Xboksie Series X/S dzięki wstecznej kompatybilności). Niestety, tytuł nie posiada polskiej wersji językowej na żadnej z tych platform.

  1. Oficjalna strona gry NieR: Automata
  2. Recenzja gry NieR: Automata – RPG inne niż wszystkie