Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 marca 2021, 09:38

Wściekli gracze NieR Automata zalali Steam negatywnymi ocenami

Karta NieR: Automata na Steamie została zbombardowana negatywnymi recenzjami. Gracze są wściekli, że to wydanie nie otrzymało żadnych poprawek, pomimo tego, że na Game Passie kilka dni temu zadebiutowała znacznie ulepszona wersja gry.

W SKRÓCIE:
  1. pecetowa wersja NieR: Automata na Game Passie pod względem technicznym jest znacznie lepsza od wydania ze Steam,
  2. do tej pory wersja gry na Steamie nie otrzymała żadnego patcha,
  3. wściekli gracze zbombardowali kartę NieR: Automata na Steamie negatywnymi ocenami.

W zeszłym tygodniu do oferty Xbox Game Pass trafiło pecetowe NieR: Automata. Zaskoczeniem był fakt, że to wydanie okazało się wyraźnie lepsze od tego dostępnego od dwóch lat na Steamie. Fani dali wyraz swojemu niezadowoleniu, zalewając serwis studia Valve masą negatywnych recenzji. Gracze mają nadzieję, że w ten sposób zmuszą firmę Square Enix do zaktualizowania wersji steamowej.

Przypomnijmy, że NieR: Automata zadebiutowała na Steamie w 2019 roku. Wersja pecetowa okazała się sporym sukcesem, ale mimo to do tej pory nie doczekała się żadnej aktualizacji. To duży problem, gdyż ta edycja pozostawia dużo do życzenia pod względem technicznym. Często się zawiesza, potrafi renderować grafikę w złej rozdzielczości, a graczy dręczy przycinająca animacja.

Wydanie obecne na Steamie to tzw. Game of the YoRHa Edition, podczas gdy NieR: Automata z Game Passa to edycja Become As Gods zawierająca DLC. Przede wszystkim jednak ta druga wersja została pozbawiona wszystkich problemów technicznych wymienionych powyżej.

Wściekli gracze Nier Automata zalali Steam negatywnymi ocenami - ilustracja #1
Od 18 marca zdecydowana większość ocen wystawianych grze na Steamie jest negatywna.

NieR: Automata jest tak dobrą produkcją, że do tej pory pecetowcy po prostu zagryzali zęby i bawili się pomimo braku patcha. Ułatwiał to wyśmienity mod FAR (Fix Automata Resolution), który naprawia większość z tych problemów. W rezultacie na Steamie ponad 80% recenzji użytkowników było pozytywnych, co serwis interpretował jako „bardzo pozytywny” odbiór gry. Do niedawna podobną średnią miały oceny z ostatnich 30 dni, ale teraz uległo to zmianie, gdyż pojawienie się poprawionej wersji na Game Passie rozsierdziło graczy.

Liczba złych opinii wystawianych obecnie jest tak duża, że tylko 53% ocen z ostatnich 30 dni jest pozytywnych. Od 18 marca negatywnie grę zrecenzowało ponad 830 osób. W rezultacie odbiór w tej kategorii na Steamie uległ z mianie z „bardzo pozytywnego” na „mieszany”.

Trudno ocenić, czy ta powódź negatywnych recenzji przyniesie oczekiwany skutek. Ulepszenia obecne w wersji na Game Passie przygotowało polskie studio QLOC i nie wiadomo, czy zapłaciła za to firma Square Enix, czy też prace te wykonano na zlecenie Microsoftu. W tym drugim przypadku koncern może nie być chętny do podzielenia się poprawkami z resztą graczy pecetowych.

  1. Recenzja gry NieR: Automata – RPG inne niż wszystkie
  2. Oficjalna strona gry
  3. FAR (Fix Automata Resolution) - pobierz moda
  4. NieR Automata Texture Pack - pobierz moda