Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 maja 2015, 12:25

autor: Góral

Batman: Arkham Knight - twórcy wyjaśniają system Dual Play i zdradzają nowe ciekawostki

Deweloperzy ze studia RockSteady opublikowali pierwszy materiał wideo z cyklu Insider, w którym opowiadają o niektórych elementach Batman: Arkham Knight. Na dobry początek zdradzono szczegóły systemu Dual Play oraz ujawniono kilka ciekawostek dotyczących Azraela i Arkham Knight.

Zaledwie dwa dni temu informowaliśmy o nowym materiale promocyjnym gry Batman: Arkham Knight, na którym zaprezentowano gwiazdy, użyczające swoich głosów bohaterom produkcji. Dziś natomiast publikujemy kilkunastominutowe nagranie, rozpoczynające cykl Insider, na którym twórcy opowiadają o nadchodzącym hicie. Na dobry początek wzięto się za rozłożenie na części pierwsze niedawnego zwiastuna All Who Follow You (obejrzycie go poniżej). Deweloperzy wytłumaczyli m.in., że podczas rozgrywki skorzystamy z systemu Dual Play, umożliwiającego podczas określonych walk na swobodne przełączanie się pomiędzy kilkoma herosami (Batman, Robin, Nightwing oraz Catwoman). Dzięki temu zaczniemy np. okładać jednego przeciwnika Człowiekiem Nietoperzem, by po chwili wykończyć tego samego wroga Robinem. Według twórców, rozwiązanie to urozmaici gameplay oraz pozwoli budować relacje między postaciami nie tylko poprzez scenki przerywnikowe, ale także przez same starcia z wrogami.

Batman: Arkham Knight w skrócie:
  • Gatunek: gra akcji
  • Deweloper: RockSteady Studios
  • Wydawca: Warner Bros. Interactive Entertainment
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4, XOne
  • Data premiery: 23 czerwca 2015 roku

Podczas nagrania poruszono także kwestię Azraela, którego po raz ostatni widzieliśmy pod koniec Batman: Arkham City. Deweloperzy zdradzili, że uważa on się teraz za strażnika miasta Gotham. Podczas przygody Batman będzie musiał odkryć czy jest on tak naprawdę przyjacielem, czy jednak przeciwnikiem. Z kolei z tytułowym Arkham Knight sprawa również nie jest do końca jasna. Nowy przeciwnik Batmana pracuje niby dla Scarecrowa, ale jednocześnie ma własne plany i jasno da nam do zrozumienia, że ma coś do Człowieka Nietoperza, jakąś osobista sprawę.

Krótko pisząc, Batman: Arkham Knight zdecydowanie zapowiada się na rozbudowaną produkcję i nie chodzi tylko o zróżnicowany gameplay, ale także o rozmaite zawiłości fabularne oraz ciekawie nakreślone postacie. Fani serii z pewnością będą zadowoleni.

Arkham Knight ma jakąś osobistą sprawę do Batmana. - Batman: Arkham Knight - twórcy wyjaśniają system Dual Play i zdradzają nowe ciekawostki - wiadomość - 2015-05-09
Arkham Knight ma jakąś osobistą sprawę do Batmana.

Batman: Arkham Knight będzie czwartą odsłoną serii Batman: Arkham. Za tytuł odpowiadają autorzy pierwszych dwóch części - studio RockSteady. Głównym przeciwnikiem Człwoieka Nietoperza będzie tym razem Scarecrow, ale podczas zabawy zmierzymy się z szeregiem innych złoczyńców, w tym z tytułowym Arkham Knight na czele. Produkcja ukaże się 23 czerwca bieżącego roku na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach PC.