Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 listopada 2015, 09:03

autor: luckie

Batman: Arkham Knight na PC wreszcie naprawiony? Na to wygląda!

Najnowsza aktualizacja do Batman: Arkham Knight w znacznym stopniu poprawiła działanie gry, jak donoszą fani. Patch poprzedził listopadową falę pakietów DLC, które da się już znaleźć na Steamie.

Pecetowcy długo musieli czekać na działającą wersję Batman: Arkham Knight - Batman: Arkham Knight na PC wreszcie naprawiony? Na to wygląda! - wiadomość - 2015-11-25
Pecetowcy długo musieli czekać na działającą wersję Batman: Arkham Knight

Fani Mrocznego Rycerza donoszą, że wczorajsza aktualizacja do Batman: Arkham Knight w znacznym stopniu poprawiła płynność i stabilność gry. Pochlebne głosy na temat wydajności programu da się znaleźć m.in. na Reddicie i w najnowszych komentarzach na Steamie. Najwyraźniej studio Rocksteady nie złożyło broni po ostatniej porażce, kiedy to długo wyczekiwana poprawka zawiodła nadzieje graczy. Oczywiście nie oznacza to, że deweloperzy zrobili w tej sprawie już wszystko, co mogli, ale dla wielu fanów może to być pierwsza okazja, by na poważnie rozpocząć zabawę z Batman: Arkham Knight bez przysłowiowego bólu zębów.

Lista zmian w najnowszym patchu wypunktowuje m.in lepsze wykorzystywanie pamięci VRAM, co mogło okazać się kluczowe dla rozwiązania problemu spadków płynności animacji. Oprócz tego w grze pojawiło się wsparcie dla listopadowych pakietów DLC, które są już dostępne do pobrania na Steamie. Należą do nich: Catwoman’s Revenge, A Flip of a Coin, Crime Fighter Challenge Pack #4, Robin and Batmobile Skins Pack, WayneTech Track Pack, Riddler Themed Batmobile Skin. Większość z nich wyceniono na 1,99 euro (ok. 8 zł), a posiadacze przepustki sezonowej oczywiście otrzymują je bez dodatkowych kosztów.

Batman: Arkham Knight zadebiutował jako produkcja Early Access w… wróć, został oficjalnie wydany 23 czerwca 2015 roku na PC, PlayStation 4 i Xboksa One. O ile edycje konsolowe otrzymały w większości pochlebne recenzje, to wersja na komputery osobiste okazała się na tyle niedopracowana technicznie, że po kilku dniach wycofano ją ze sprzedaży. Cztery miesiące później produkcja wróciła na sklepowe półki, ale obiecanej poprawy wciąż nie było.

  1. Oficjalna strona gry Batman: Arkham Knight
  2. Batman: Arkham Knight – kompendium wiedzy
  3. Batman: Arkham Knight - poradnik do gry
  4. Recenzja gry Batman: Arkham Knight na PS4 – Mroczny Rycerz nie rozczarowuje, ale i nie zaskakuje