Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 października 2013, 10:24

autor: luckie

Batman: Arkham Asylum i Batman: Arkham City przenoszą się na Steamworks

Pecetowe edycje Batman: Arkham Asylum i Batman: Arkham City porzuciły usługę Games for Windows Live na rzecz Steamworks. Wszyscy posiadacze produkcji od teraz mogą aktywować je na Steamie. Niestety ma to swoją ciemną stronę – obie gry trzeba zaczynać od początku.

Nietoperze też uciekają z tonącego okrętu - Batman: Arkham Asylum i Batman: Arkham City przenoszą się na Steamworks - wiadomość - 2013-10-18
Nietoperze też uciekają z tonącego okrętu
Seria Arkham przechodzi na Steamworks
  1. Usługa Steamworks zastępuje Games for Windows Live
  2. Batman: Arkham Asylum i Batman: Arkham City (PC) da się aktywować na Steamie
  3. Dotychczasowi posiadacze gier otrzymują je w edycji GOTY
  4. Zapisane wcześniej stany gry są niekompatybilne ze Steamworks

Niedawno firma Warner Bros. Interactive Entertainment poinformowała, że pecetowe wydanie Batman: Arkham Origins nie będzie korzystało z usługi Games for Windows Live. Okazuje się, że cała seria gier o Batmanie od studia Rocksteady podążyła tą samą drogą – zarówno Batman: Arkham Asylum, jak i Batman: Arkham City przeniosły się na Steamworks.

Jeśli którąś z produkcji kupiliście wcześniej na Steamie, to przed ich uruchomieniem będziecie musieli zaakceptować nowy regulamin. Resztą zajmie się platforma studia Valve. Jeżeli natomiast tytuły te nabyliście w innym miejscu (np. w wydaniu pudełkowym), będziecie mogli użyć oryginalnego klucza do aktywacji produktu na Steamie (zakładka Gry -> Aktywuj produkt Steam). Dodatkową zaletą tej operacji jest to, że nawet posiadacze podstawowej wersji którejś z gier otrzymają ją w edycji Game of the Year, czyli wzbogaconą o wszystkie dodatki DLC. Ponadto z tej okazji oba tytuły zostały przecenione na Steamie – w ten weekend Batman: Arkham Asylum GOTY da się kupić za 5 euro (ok. 21 zł), a Batman: Arkham City GOTY za 5,25 euro (ok. 22 zł).

Niestety przenosiny wiążą się z całkowitą utratą zapisanych stanów gry – rzecz bolesna, szczególnie dla tych, którzy wiele godzin poświęcili na poszukiwaniu wszystkich znajdziek. Jeśli bardzo zależy Wam na swoich save’ach, możecie spróbować rozwiązania zaproponowanego na forum Steama.

Pamiętajmy, że prędzej czy później musiało to nastąpić, ponieważ 1 lipca 2014 roku Games for Windows Live zostanie zupełnie zamknięte. Na początku miesiąca podobny ruch wykonała firma 2K Games, przenosząc BioShock 2 z GfWL na Steamworks. Wkrótce przesiadka czeka też zapewne inne tytuły wykorzystujące usługę firmy Microsoft, takie jak Fallout 3, Lost Planet: Extreme Condition, Super Street Fighter IV: Arcade Edition i inne.

  1. Oficjalna strona gry Batman: Arkham City
  2. Strona studia Rocksteady