Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2013, 09:10

autor: Góral

Batman: Arkham Origins bez wsparcia dla Games for Windows Live. Zapowiedź nowego bohatera w tym tygodniu

Poprzednie dwie części serii Batman: Arkham korzystały z usługi Games for Windows Live. "Trójka" rezygnuje z tej platformy na rzecz rozwiązań zaproponowanych przez firmę Valve - poinformował wydawca produkcji, koncern Warner Bros. Interactive Entertainment.

Firma Warner Bros. Interactive Entertainment, wydawca gry Batman: Arkham Origins, potwierdziła serwisowi IGN, że nadchodząca produkcja nie wykorzysta usługi firmy Microsoft - Games for Windows Live. Zamiast tego tytuł skorzysta z dobrodziejstw platformy Steamworks.

Batman: Arkham Origins to trzecia odsłona popularnej serii gier akcji. - Batman: Arkham Origins bez wsparcia dla Games for Windows Live. Zapowiedź nowego bohatera w tym tygodniu - wiadomość - 2013-08-19
Batman: Arkham Origins to trzecia odsłona popularnej serii gier akcji.

Kilka dni temu donosiliśmy o planowanym zamknięciu Games for Windows Marketplace. Pomimo tego Live na komputerach PC ma działać nadal, ale już praktycznie żadna firma nie korzysta z tej usługi, więc odcięcie się od niej Warnera nie jest zaskoczeniem. Produkcja zrobi użytek ze sprawdzonych rozwiązań firmy Valve, oferując między innymi wsparcie dla osiągnięć.

Przy okazji, na oficjalnym profilu gry na Twitterze, zapowiedziano ujawnienie kolejnej postaci, która dołączy do grona bohaterów Batman: Arkham Origins. Nie ujawniono kogo możemy się spodziewać, ale na Instagramie opublikowano kilka wskazówek, w tym tę widoczną na poniższym zrzucie ekranu.

Batman: Arkham Origins bez wsparcia dla Games for Windows Live. Zapowiedź nowego bohatera w tym tygodniu - ilustracja #2

Według dociekliwych fanów oznacza to zapowiedź Firefly’a, jednego z wielu przeciwników Batmana, który po raz pierwszy pojawił się na łamach komiksu w 1952 roku. Rozwiązanie zagadki nastąpi jednak w połowie tygodnia.

Gra ukaże się w Polsce 25 października w wersji na konsole Xbox 360, PlayStation 3, Wii U i komputery PC. Tytuł dostępny będzie po polsku (napisy) na wszystkich platformach sprzętowych. Batman: Arkham Origins można zamawiać w ramach przedsprzedaży, zarówno w Sklepie Gry-Online, jak i u innych sprzedawców na terenie całego kraju. Wszystkie niezdecydowane osoby zachęcam do zapoznania się z naszą zapowiedzią produkcji. Szykuje się kolejna świetna odsłona serii.