Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 kwietnia 2020, 09:41

Baldur's Gate 3 ukaże się zgodnie z planem

Sven Vincke wypowiedział się w sprawie wpływu koronawirusa na produkcję Baldur's Gate III. Szef Larian Studios potwierdził, że trwająca epidemia nieco spowolniła prace, ale nie przełoży się to na przesunięcie premiery gry.

Baldurs Gate 3 ukaże się zgodnie z planem - ilustracja #1
Prace nad trzecim Baldur’s Gate zwolniły, ale twórcy trwają przy dotychczasowym terminie premiery.

Baldur’s Gate III nie zostanie opóźnione z powodu koronawirusa. Taką informację przekazał prezes Larian Studios w rozmowie z gazetą New York Times. Sven Vincke przyznał, że trwająca epidemia znacząco spowolniła prace nad wyczekiwaną trzecią odsłoną serii Baldur’s Gate. Na początku udało się utrzymać tempo produkcji, ale z czasem problemy z komunikacją między pracownikami studia oraz pomagającymi mu zespołami (wliczając w to polskie Anshar Studios) dały się twórcom we znaki. Dochodzą do tego rzeczy pokroju sesji motion capture oraz nagrywania kwestii dialogowych, które są praktycznie niemożliwe do zrealizowania w przypadku pracy zdalnej.

Mimo to zespół wciąż robi postępy i – jak twierdzi Vincke – udało się utrzymać produktywność na poziomie 70-80% w stosunku do normy. Dlatego też Larian Studios obstaje przy dotychczasowym terminie premiery. Ten zresztą nie jest przesadnie konkretny. Baldur’s Gate III ma zadebiutować jeszcze w tym roku w ramach Wczesnego Dostępu Steama.