Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 października 2007, 14:38

autor: Vercetti

Australijczycy odmawiają sklasyfikowania gry Soldier of Fortune: Payback

Office of Film and Literature Classification (OFLC), organizacja zajmująca się przydzielaniem wydawanych w Australii filmów, gier i książek do odpowiedniej kategorii wiekowej, odmówiła sklasyfikowania zmierzającej na PC, X360 i PS3 strzelanki Soldier of Fortune: Payback. Powodem do podjęcia tej decyzji był zbyt wysoki stopień brutalności rozgrywki, zaprezentowany w produkcie grupy Cauldron.

Office of Film and Literature Classification (OFLC), organizacja zajmująca się przydzielaniem wydawanych w Australii filmów, gier i książek do odpowiedniej kategorii wiekowej, odmówiła sklasyfikowania zmierzającej na PC, X360 i PS3 strzelanki Soldier of Fortune: Payback. Powodem podjęcia tej decyzji był zbyt wysoki stopień brutalności rozgrywki, zaprezentowany w produkcie grupy Cauldron.

Australijczycy odmawiają sklasyfikowania gry Soldier of Fortune: Payback - ilustracja #1

W związku z powyższym nadchodzący FPS nie może zostać wprowadzony do sprzedaży w kraju kangurów aż do momentu, gdy jego twórcy zmodyfikują (czyt. złagodzą) zawartość tytułu, a ich dzieło zostanie zaakceptowane przez specjalistów z OFLC. Naturalnie tymczasowy zakaz rozprowadzania nowego Soldier of Fortune w Australii nie będzie miał wpływu na premierę gry w innych częściach świata. Odbiorcy ze Stanów Zjednoczonych i Europy zagrają w shootera już w przyszłym miesiącu.

Co ciekawe, wydający Paybacka koncern Activision opóźnił australijski debiut swego produktu jeszcze przed ogłoszeniem postanowienia OFLC. Przyczynił się do tego wysyp hitów (m.in. Guitar Hero III oraz Call of Duty 4), jakie amerykańska korporacja chce wdrożyć na tamtejszy rynek w okresie przedświątecznym. Obecność wspomnianych pozycji z pewnością zagłuszyłaby szum medialny wokół SoF, obniżając jednocześnie jego sprzedaż, dlatego też zdecydowano, że projekt ekipy Cauldron ukaże się w Australii dopiero w przyszłym roku.