Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lutego 2016, 19:10

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Assetto Corsa – konsolowe wersje opóźnione o półtora miesiąca

Wyścigowy symulator Assetto Corsa pojawi się na konsolach Xbox One i PlayStation 4 z ponad miesięcznym poślizgiem. Według wcześniejszych planów studia Kunos Simulazioni, gra miała zadebiutować w sklepach w drugiej połowie kwietnia. Powodem przesunięcia premiery jest chęć dalszego dopracowania produkcji.

O tym, że dobrze przyjęty pecetowy symulator wyścigów Assetto Corsa trafi na konsole Xbox One i PlayStation 4 wiemy od czerwca ubiegłego roku. Pod koniec stycznia, producenci ze studia Kunos Simulazioni potwierdzili, że port zadebiutuje 22 kwietnia, a za jego dystrybucję odpowiadać ma firma 505 Games. Zaledwie miesiąc po tej zapowiedzi, dowiadujemy się, że premiera zostanie przesunięta o prawie dwa miesiące, a tytuł pojawi się na półkach sklepowych dopiero 3 czerwca. Powodem tej decyzji jest próba dopracowania konwersji i zapewnienia jej jak najwyższej jakości.

Przypomnijmy, że w przeciwieństwie do wielu konkrecyjnych produkcji z gatunku (seria Need for Speed, DriveClub, Project Cars) zarówno na platformach Microsoftu, jak i Sony, Assetto Corsa ma obsługiwać obraz wyświetlany ze stałą prędkością 60 klatek na sekundę. Nieco inaczej sprawa będzie jednak wyglądać w przypadku innych funkcji graficznych. Na PlayStation 4 tytuł ma bowiem obsługiwać rozdzielczości 1080p, natomiast na Xboksie One 900p. Według Marco Massarutto, współzałożyciela Kunos Simulazioni, jego zespół walczył o to, by obie platformy wspierały te same standardy, ale okazało się to niemożliwe. Deweloperzy nie dysponują bowiem takimi zasobami jak producenci serii Forza, tak więc xboksowa wersja musiała iść na pewne kompromisy.

Konsolowe Assetto Corsa zawierać będzie w sumie ponad 90 licencjonowanych aut, wśród których znajdą się miedzy innymi Ferrari LaFerrari, Pagani Zonda R i Mercedes C9. Do tego dochodzi także ponad 20 autentycznych tras, dobrze znanych fanom sportów motorowych. Wszystkie zostały dokładnie odwzorowane przez twórców, dzięki temu gracze przejada się np. po sławnych torach Silverstone lub Nurburgring-Nordschleife.

  1. Oficjalna strona gry Asseto Corsa