Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2014, 18:42

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Assassin’s Creed: Rogue na PC potwierdzony

Firma Ubisoft potwierdziła oficjalnie, że Assassin’s Creed: Rogue doczeka się wydania na PC. Wersja na komputery osobiste pojawi się na początku 2015 roku, a wiec później niż edycje na PlayStation 3 i Xboksa 360. Opublikowano też nowy zwiastun fabularny gry z polskimi napisami.

Firma Ubisoft potwierdziła dziś to, czego fani słynnej serii gier akcji spodziewali się od jakiegoś czasu. Poza PlayStation 3 i Xboksem 360 Assassin’s Creed: Rogue trafi również na PC. Komputerowe wydanie gry pojawi się na początku 2015 roku, czyli nieco później niż edycje konsolowe – te zaplanowano na 13 listopada 2014 roku. Przy okazji zapowiedzi wydawca opublikował również nowy zwiastun produkcji, skupiający się na stronie fabularnej – wersję z polskimi napisami znajdziecie u góry newsa.

  1. Graliśmy w Assassin's Creed: Rogue - Black Flag na sterydach

Jako prequel „trójki”, Assassin’s Creed: Rogue z pewnością odpowie na wiele pytań dotyczących opłakanej sytuacji bractwa Asasynów w czasach wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych. Głównym bohaterem ma być Shay Patrick Cormack, były Asasyn, który w swym rozgoryczeniu postanawia sprzymierzyć się ze swoim dotychczasowym wrogiem – Zakonem Templariuszy. W grze zobaczymy kilka znajomych twarzy, w tym Achillesa i Haythama Kenwaya, ojca Connora. Rogue ma zamknąć „amerykański” wątek serii, obecny w Assassin’s Creed III, Assassin’s Creed: Liberation oraz Assassin’s Creed IV: Black Flag. Pod względem gameplaya tytuł przypominać ma najbardziej „czwórkę”, a więc główny nacisk położony zostanie na spektakularne bitwy morskie, nieznacznie usprawnione o dodatkowe elementy. Więcej na temat rozgrywki znajdziecie w naszej zapowiedzi produkcji.

  1. Oficjalna strona gry Assassin's Creed: Rogue