Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2014, 18:27

autor: Kamil Zwijacz

Bayonetta 2 zgarnia genialne oceny. Wii U otrzymało slashera marzeń

W Internecie pojawiły się recenzje gry Bayonetta 2, która zadebiutuje w Europie 24 października na konsoli Wii U. Tytuł zbiera fantastyczne oceny od większości światowych mediów i wygląda na to, że jest jednym z najlepszych slasherów w historii.

Bayonetta 2 zgarnia genialne oceny. Wii U otrzymało slashera marzeń - ilustracja #1

24 października na anglojęzycznych rynkach zadebiutuje wyczekiwana przez fanów slasherów gra Bayonetta 2 od studia PlatinumGames. Minęło już jednak embargo na recenzje i sieć została zalana stosownymi tekstami największych mediów growych. Pisząc w skrócie, stacjonarny sprzęt koncernu Nintendo otrzymał świetny ekskluzywny tytuł, bijący ocenami większość tegorocznych hitów. Nie wszyscy kierują się średnią z serwisu Metacritic, ale warto zwrócić uwagę, że przy projekcie widnieje aż 91 punktów. Na taki, a nie inny wynik składają się między innymi następujące teksty:

Bayonetta 2 w skrócie:
  • Gatunek: slasher
  • Deweloper: PlatinumGames
  • Platformy sprzętowe: Wii U
  • Europejska data premiery: 24 października 2014 roku

Recenzenci wychwalają niemal wszystko – począwszy od znakomitej oprawy graficznej, przez rozbudowany system walki, który ma jednak niski próg wejścia, aż po szalone bitwy z bossami. Dodatkowo wiedźma zachęca do powtarzania poziomów systemem ocen i wieloma sekretami. Wśród minusów pojawiają się zarzuty, że gra jest po prostu za dobra i ciężko będzie innej produkcji tego typu dobić do takiego poziomu, że walki są czasami aż nazbyt efektowne i można się w nich pogubić, a niektórzy zwracają jeszcze uwagę na nieco nudniejszą pierwszą połowę gry.

Oznacza to po prostu, że tytuł jest niemal idealna kontynuacją świetnej produkcji i kto wie czy nie nakłoni kilku maniaków slasherów do zainwestowania w Wii U.

Seria Bayonetta to cykl gier akcji tworzony przez zespół PlatinumGames. Pierwsza odsłona ukazała się w 2009 roku na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3, z miejsca zdobywając uznanie miłośników slasherów. W produkcji wcielamy się w tytułową Bayonettę – seksowną wiedźmę, walczącą z zastępami sił nieba, wykorzystując w tym celu m.in. swoje włosy, które potrafi zamieniać w zabójczą broń.