Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 13 października 2014, 18:23

autor: Adrian Werner

Epic of Kings – gra akcji od twórców Shadow Blade trafi na iOS i Androida w przyszłym roku

Znany z Shadow Blade zespół Dead Mage Studios zapowiedział zainspirowaną cyklem Infinity Blade.

Zespół Dead Mage miło zaskoczył nas na początku roku wyśmienitą platformówką Shadow Blade. Teraz studio ujawniło swój następny projekt, którym okazała się zainspirowana cyklem Infinity Blade zręcznościówka Epic of Kings.

Akcja gry toczyć się będzie w ponurej krainie fantasy znanej jako Khunirath. Przed laty jej ziemie były świadkiem wojny bóstw, ale dawno temu przeszła już ona do historii. Ówcześni herosi i generałowie przeobrazili się w najemników, którzy przemierzają królestwa w poszukiwaniu okazji do zarobku i przetestowania swoich umiejętności. Gracze wcielą się w jednego z takich wojowników. Zostanie on wplątany w z pozoru mały konflikt, który szybko okaże się czymś znacznie poważniejszym. Twórcy obiecują rozbudowaną warstwę fabularną i ciekawą postać, mocno odbiegająca od typowych szlachetnych herosów, jakich pełno w gatunku fantasy.

Zabawa sprowadzi się głównie do toczenia brutalnych pojedynków jeden na jednego. Tak jak w Infinity Blade w trakcie starć nie będziemy mieli bezpośredniej kontroli nad ruchami postaci po planszy i zamiast tego za pomocą gestów wyprowadzać mamy ciosy, aktywować umiejętności specjalne oraz wykonywać uniki. Autorzy obiecują rozbudowany system ekwipunku, który pozwoli nam na korzystanie z dziesiątek różnych typów uzbrojenia. Dodatkową atrakcją mają być sekwencje typu Quick Time Event, mające postać efektownych scenek przerywnikowych wymagających w określonych momentach interakcji użytkownika.

Wszystko to ukazane zostanie w atrakcyjnej trójwymiarowej grafice, napędzanej technologią Unreal Engine 3. Autorzy mają w planach wersje na systemy mobilne iOS i Android, a premiera ma nastąpić w przyszłym roku. Niestety, na razie nie wiemy z jakiego modelu biznesowego skorzysta ta gra.

Epic of Kings zapowiada się ciekawie. Od dawna nie było tytułu, który w ciekawy sposób rozwijałby pomysły z Infinity Blade, a jakość poprzedniej gry zespołu, czyli Shadow Blade, daje powody do optymizmu.