Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 lipca 2014, 10:30

autor: Góral

Assassin's Creed: Comet to teraz Assassin’s Creed: Rogue?

W szwajcarskim sklepie WOG.ch pojawiła się na chwilę oferta z grą Assassin’s Creed: Rogue na konsole PlayStation 3, co sugeruje, że plotkowane od dłuższego czasu Assassin's Creed: Comet zmieniło nazwę. Niestety firma Ubisoft nie odniosła się w żaden sposób do tych doniesień.

Podczas wycieku pierwszych informacji dotyczących gry Assassin's Creed: Unity, dowiedzieliśmy się, że firma Ubisoft pracuje również przy jeszcze jednej odsłonie serii, dedykowanej starszym konsolom. Projekt ochrzczono mianem Assassin's Creed: Comet, jednak nie wiemy na jego temat niemal nic. Ponoć akcja produkcji rozgrywać ma się w Rzymie i to by było na tyle. Niestety, dziś znowu nie mamy do przekazania żadnych konkretów w tej sprawie, ale jeden ze szwajcarskich sklepów – WOG.ch – zamieścił w swojej ofercie Assassin’s Creed: Rogue na PlayStation 3, co sugeruje, że Comet zmieniło właśnie podtytuł. Pozycja została szybko usunięta, ale z racji, że w Internecie nic nie ginie, to zachowało się potwierdzenie w postaci poniższego screena. Możemy z niego wyczytać, że tytuł ma zadebiutować na rynku pod koniec października.

WOG.ch ujawnia Assassin’s Creed: Rogue. - Assassin's Creed: Comet to teraz Assassin’s Creed: Rogue? - wiadomość - 2014-07-31
WOG.ch ujawnia Assassin’s Creed: Rogue.

Obecnie nie ma co przywiązywać zbytniej wagi do tego tytułu, gdyż firma Ubisoft nie wydała żadnego oświadczenia w tej sprawie. Pewnym jedynie jest fakt, że w maju Yves Guillemot, szef francuskiego koncernu, zapewnił, że past-geny będą wspierane w najbliższej przyszłości i, że w tym roku mają otrzymać grę z serii Assassin's Creed. Być może czegoś więcej dowiemy się podczas targów gamescom, które odbędą się w dniach 13 – 17 sierpnia.

Obecnie Ubisoft pracuje nad Assassin's Creed: Unity – nową, pełnoprawną odsłoną serii, której akcja rozegra się w XVIII-wiecznym Paryżu. Oprócz tego tworzony jest także projekt poboczny przeznaczony na urządzenia mobilne - Assassin’s Creed Memories. Ma to być połączenie karcianki, produkcji z gatunku RPG oraz strategii. Premiera tej pozycji odbędzie się latem na urządzeniach działających pod kontrola systemu operacyjnego iOS.