Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 lipca 2014, 10:30

autor: Góral

Assassin's Creed: Comet to teraz Assassin’s Creed: Rogue?

W szwajcarskim sklepie WOG.ch pojawiła się na chwilę oferta z grą Assassin’s Creed: Rogue na konsole PlayStation 3, co sugeruje, że plotkowane od dłuższego czasu Assassin's Creed: Comet zmieniło nazwę. Niestety firma Ubisoft nie odniosła się w żaden sposób do tych doniesień.

Podczas wycieku pierwszych informacji dotyczących gry Assassin's Creed: Unity, dowiedzieliśmy się, że firma Ubisoft pracuje również przy jeszcze jednej odsłonie serii, dedykowanej starszym konsolom. Projekt ochrzczono mianem Assassin's Creed: Comet, jednak nie wiemy na jego temat niemal nic. Ponoć akcja produkcji rozgrywać ma się w Rzymie i to by było na tyle. Niestety, dziś znowu nie mamy do przekazania żadnych konkretów w tej sprawie, ale jeden ze szwajcarskich sklepów – WOG.ch – zamieścił w swojej ofercie Assassin’s Creed: Rogue na PlayStation 3, co sugeruje, że Comet zmieniło właśnie podtytuł. Pozycja została szybko usunięta, ale z racji, że w Internecie nic nie ginie, to zachowało się potwierdzenie w postaci poniższego screena. Możemy z niego wyczytać, że tytuł ma zadebiutować na rynku pod koniec października.

WOG.ch ujawnia Assassin’s Creed: Rogue. - Assassin's Creed: Comet to teraz Assassin’s Creed: Rogue? - wiadomość - 2014-07-31
WOG.ch ujawnia Assassin’s Creed: Rogue.

Obecnie nie ma co przywiązywać zbytniej wagi do tego tytułu, gdyż firma Ubisoft nie wydała żadnego oświadczenia w tej sprawie. Pewnym jedynie jest fakt, że w maju Yves Guillemot, szef francuskiego koncernu, zapewnił, że past-geny będą wspierane w najbliższej przyszłości i, że w tym roku mają otrzymać grę z serii Assassin's Creed. Być może czegoś więcej dowiemy się podczas targów gamescom, które odbędą się w dniach 13 – 17 sierpnia.

Obecnie Ubisoft pracuje nad Assassin's Creed: Unity – nową, pełnoprawną odsłoną serii, której akcja rozegra się w XVIII-wiecznym Paryżu. Oprócz tego tworzony jest także projekt poboczny przeznaczony na urządzenia mobilne - Assassin’s Creed Memories. Ma to być połączenie karcianki, produkcji z gatunku RPG oraz strategii. Premiera tej pozycji odbędzie się latem na urządzeniach działających pod kontrola systemu operacyjnego iOS.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Assassin's Creed: Rogue

Assassin's Creed: Rogue