Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 31 lipca 2014, 10:15

Strażnicy galaktyki, Sekstaśma - weekendowe premiery filmowe

Rozpoczynamy filmowy sierpień, który zapowiada się naprawdę bogato. Premiery najbliższego piątku to przede wszystkim Strażnicy galaktyki i Sekstaśma, choć to oczywiście nie wszystko. Przygotujcie się na solidną dawkę kinowych wrażeń.

Strażnicy galaktyki

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Najmniej oczywista seria superbohaterskich komiksów przeniesiona na duży ekran przez faceta, który zrobił film o kosmicznych robalach... czy to się może udać? Strażnicy galaktyki, kolejne element drugiej fazy Marvel Cinematic Universe, w końcu trafia do kin i zbiera naprawdę pozytywne opinie od krytyków. „Sztuka śmieciowa to nadal sztuka”, „reżyser znalazł sposób na wprowadzenie pierwiastka ludzkiego oraz nieco funku do galaktycznego blockbustera” i „łamie zasady” to tylko niektóre z cytatów, które wygrzebałem. Peter Quill (czyli Star Lord) i jego nie do końca dobrana banda kumpli muszą ocalić galaktykę, bo zły Ronan ostrzy sobie zęby na pewien bardzo potężny artefakt. Strażnicy są filmem dla tych, którzy narzekali na nudę i przewidywalność w wysokobudżetowym kinie. I jeszcze podobno efekt 3D jest warty wydania dodatkowych pieniędzy.

  1. Tytuł oryginalny: Guardians of the Galaxy
  2. Reżyseria: James Gunn
  3. Grają: Chris Pratt, Zoe Saldana, David Batuista, John C. Reilly

Sekstaśma

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Jake Kasadan nakręcił bardzo fajną komedię Idź twardo: Historia Deweya Coxa, a potem obniżył loty mocno średnim filmem Zła kobieta. Podobno jego nowe dzieło, Sekstaśma, które z poprzednią produkcją związane jest obecnością Jasone Segela i Cameron Diaz, nie poprawi mu notowań. Oto niegrzeczny film o konsekwencjach wysyłania danych do chmury. Annie i Jay postanawiają urozmaicić swoje seksualne życie za pomocą domowego filmiku, który zostaje przypadkiem rozesłany do wszystkich iPadów, jakie kiedykolwiek komukolwiek kupili. Jest w tym potencjał na sporo dobrych żartów, choć zwiastuny nie porażały ogromem wyrafinowanego humoru. Nie mam wątpliwości, że sporo widzów pójdzie do kina na Sekstaśmę, ale wydaje mi się, że jest to film lepszy do skonsumowania wraz z piwem w domowym zaciszu, w towarzystwie znajomych.

  1. Tytuł oryginalny: Sex Tape
  2. Reżyseria: Jake Kasdan
  3. Grają: Jason Segel, Cameron Diaz, Rob Corddry, Rob Lowe

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

  1. Tarzan. Król dżungli (animowane przygody na podstawie powieści Edgara Rice'a Burroughsa),
  2. Nie ma tego złego... (komedia romantyczna o pomywaczu zakochanym w pannie młodej przeznaczonej innemu),
  3. Bank Lady (biograficzny film o parze rabusiów napadających na banki),
  4. Podejrzany: Ai Weiwei (dokument o życiu chińskiego artysty po wyjściu z więzienia).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.