Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 maja 2017, 11:51

autor: Adrian Werner

Ashes of Creation - gra MMORPG szybko zgromadziła ponad milion dolarów na Kickstarterze

Długa lista kickstaterowych sukcesów właśnie uległa wydłużeniu o MMORPG Ashes of Creation. Obietnica w pełni dynamicznego świata gry okazała się tak zachęcająca dla fanów gatunku, że w ciągu 36 godzin wsparli oni autorów kwotą ponad miliona dolarów.

ASHES OF CREATION W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Intrepid Studios
  2. Gatunek: MMORPG
  3. Platforma: PC
  4. Data premiery: grudzień 2018 r.

W ostatnich latach gracze stali się bardziej ostrożni przy wspieraniu gier na Kickstarterze. Właściwe projekty wciąż potrafią jednak zgromadzić spore kwoty. Najnowszym tego przykładem stało się Ashes of Creation, czyli produkcja MMORPG autorstwa studia Intrepid. Cel minimalny ustalono na poziomie 750 tysięcy dolarów i udało się go osiągnąć w raptem 12 godzin. Natomiast po 36 godzinach od uruchomienia zbiórki licznik na stronie przekroczył milion dolarów. Kwota ta bez wątpienia ulegnie jeszcze sporemu zwiększeniu, gdyż do końca akcji pozostało 30 dni.

Ashes of Creation przeniesie nas do świata fantasy, w którym większość elementów ukształtowana zostanie przez samych graczy. Sami wybudujemy domy i miasta, a sytuacja geopolityczna oraz ekonomia zależeć będą wyłącznie od decyzji uczestników zabawy. Te pomysły nie są nowe, ale autorzy chcą pójść dalej niż większość konkurencji. Przykładowo, jeśli bohaterom nie uda się zatrzymać wybuchu wulkanu, to zniszczy on pobliską metropolię i co najwyższej będziemy mogli rozpocząć wtedy mozolną odbudowę.

Ashes of Creation - gra MMORPG szybko zgromadziła ponad milion dolarów na Kickstarterze - ilustracja #1

Świat zostanie zaprojektowany tak, aby wspierać takie zmiany i zachęcać graczy do działań mających długofalowe konsekwencje. Możliwe będzie nawet wpływanie na pory roku. Dzięki temu sytuacja na każdym z serwerów ma być odmienna. Przykładowo, w jednym z nich bohaterom może udać się odeprzeć zagrożenie nienaturalnie wydłużonej zimy, podczas gdy na innym, gdzie ponieśli porażkę, spotka nas mróz trwający przez kilka wirtualnych lat.

Ashes of Creation zmierza wyłącznie na pecety, a premiera planowana jest na grudzień przyszłego roku. Warto wspomnieć, że odpowiedzialne za projekt studio Intrepid założyli weterani zespołu Sony Online Entertainment, którzy pracowali nad takimi tytułami jak Vanguard: Saga of Heroes, Star Wars Galaxies, PlanetSide, PlanetSide 2, EverQuest, EverQuest II oraz EverQuest Next. Autorzy zobowiązali się, że jeśli produkcja zostanie zawieszona, to zwrócą pieniądze wszystkim, którzy wsparli grę na Kickstarterze.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Stroka Kickstartera
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Ashes of Creation

Ashes of Creation