Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2017, 10:18

autor: Adrian Werner

Ashes of Creation pobiło rekord Kickstartera w kategorii MMO

Dobiegła końca zorganizowana na Kickstarterze zbiórka na projekt Ashes of Creation. W sumie gracze wsparli autorów kwotą ponad 3,27 mln dolarów, co stanowi rekord w kategorii MMO w tym serwisie.

Gra ma się ukazać pod koniec przyszłego roku. - Ashes of Creation pobiło rekord Kickstartera w kategorii MMO - wiadomość - 2017-06-05
Gra ma się ukazać pod koniec przyszłego roku.
ASHES OF CREATION W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Intrepid Studios
  2. Gatunek: MMORPG
  3. Platforma: PC
  4. Data premiery: grudzień 2018 r.

Ludzie ze studia Intrepid mają powody do zadowolenia. Zakończony właśnie kickstarter MMORPG Ashes of Creation zgromadził w sumie 3,271 miliona dolarów. To rekord w przypadku produkcji MMO na tej platformie crowdfundingowej i siódmy najlepszy w przypadku całej kategorii gier wideo. W sumie projekt wsparło ponad dziewiętnaście tysięcy osób.

Przypomnijmy, że cel minimalny ustalony został na poziomie 750 tysięcy dolarów i udało się go przekroczyć po raptem 12 godzinach zbiórki. Po 36 godzinach od startu kickstartera licznik na stronie pokazywał już ponad milion dolarów.

Dzięki tak znacznemu przekroczeniu celu minimalnego autorzy będą w stanie mocno rozbudować swój projekt. Dodatkowe środki pozwolą m.in. na dodanie minigier w tawernach, ulepszenie żeglugi, wprowadzenie wielkiej podwodnej krainy z unikalnymi zwierzętami i roślinami oraz zaimplementowanie zaawansowanej wirtualnej ekonomii, obejmującej wyprawy handlowe oraz inwestycje.

Przypomnijmy, że Ashes of Creation zmierza wyłącznie na pecety, a premiera ma nastąpić w grudniu przyszłego roku. Jest to debiutancki projekt studia Intrepid, ale w jego skład wchodzą weterani zespołu Sony Online Entertainment, którzy maczali palce przy takich tytułach jak Vanguard: Saga of Heroes, Star Wars Galaxies, PlanetSide, PlanetSide 2, EverQuest, EverQuest II czy EverQuest Next.

W Ashes of Creation twórcy zamierzają rozwinąć pomysły ze swoich wcześniejszych produkcji, oferując prawdziwie dynamiczne MMORPG, gdzie większość elementów wirtualnego świata zostanie ukształtowana przez działania i decyzje samych graczy. Jak pokazuje zebrana suma, takie pomysły przemawiają do wyobraźni fanów gatunku.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Stroka Kickstartera
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Ashes of Creation

Ashes of Creation