Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 grudnia 2001, 08:57

autor: Łosiu

AquaNox 2 w produkcji

Minął dopiero miesiąc od zachodniej premiery AquaNox, a producent i wydawca, już potwierdzają, że druga cześć gry jest w produkcji.

Minął dopiero miesiąc od zachodniej premiery AquaNox, a producent i wydawca, już potwierdzają, że druga cześć gry jest w produkcji.

Nie podano jeszcze żadnych szczegółów dotyczących gry, ani jej przewidywanej daty wydania. Wiadomo jednak, że idea rozgrywki pozostanie ta sama (podwodny symulator, zaciekłe podmorskie walki, itp.). Tworzeniem gry zajmuje się zespół Massive Entertainment, natomiast zmienił się wydawca. Cześć pierwszą (w sumie drugą, ponieważ AquaNox to sequel popularnego symulatora łodzi podwodnych Archimedean Dynasty) wydawała firma Fishtank Interactive, tą zaś wyda firma JoWood.

W AquaNox gracz wciela się w poznanego już w Archimedean Dynasty, Emeralda „Dead Eye” Flinta, który musi walczyć z uwolnionymi potworami, zarażonymi mieszkańcami głębin, rebeliantami oraz innymi przeciwnościami losu. Gra oparta jest o nowy, trójwymiarowy engine graficzny „Krass”, odpowiedzialny za realistyczne przedstawienie 8000. kilometrów kwadratowych dna morskiego (podwodne jaskinie, klify, oraz kilkaset naturalnie pływających obiektów - niektóre z nich wykonane z ponad 5000. polygonów).

W Polsce, za sprawą firmy Lemon Interactive AquaNox zostanie wydany w styczniu 2002.