Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 5 grudnia 2001

eXtra Gra 01/2002

Solnica, 5 grudnia 2001, 16:57

W pierwszym przyszłorocznym numerze eXtra Gry fani gier z gatunku cRPG znajdą coś dla siebie. Za niecałe 30 PLN (29.99 + grosik na szczęście :-) otrzymają oni polską wersję gry Gorasul: Dziedzictwo Smoka.

Święty Mikołaj

Fajek, 5 grudnia 2001, 16:25

Ha! Dziś wielki dzień, a raczej noc. Otóż, jak zapewne wielu z was się domyśla chodzi mi o Świętego Mikołaja. Ten starszy Pan z siwą brodą odwiedzi dzisiejszej nocy miliony domów na całym świecie.

Falstart EverQuest: Shadows of Luclin

Solnica, 5 grudnia 2001, 16:05

Osoby które zakupiły dostępny oficjalnie w sklepach najnowszy dodatek do Everquest’a - Shadows of Luclin, muszą niestety jeszcze trochę poczekać aby cieszyć się z nowego nabytku – nie działają serwery gry.

100 tys. dolarów żywej gotówki do zgarnięcia w Project Entropia

Sznur, 5 grudnia 2001, 13:52

Już od pewnego czasu z zainteresowaniem przyglądamy się jednej z nowo powstających gier massive multiplayer online – Project Entropia. Co najdziwniejsze, producent gry, szwedzka fima MindArk, od początku nie planował pobierania od graczy żadnych opłat subskrypcyjnych, a w dodatku chce ją rozdawać za darmo. Okazuje się, iż to nie jedyne zalety Project Entrpia, gdyż wprowadzony w przyszłości system ekonomii umożliwi konwertowanie wirtualnych pieniędzy na realny cash.

CD Projekt zamyka... stronę

Fajek, 5 grudnia 2001, 13:20

Dziś dostaliśmy informację od firmy CD Projekt, jakoby ta zamierzała zamknąć swoją witrynę internetową (www.cdprojekt.com).

Cztery nowe tytuły z Soft Enterprises

Sznur, 5 grudnia 2001, 12:57

Ostatnio niemieckie firmy developerskie nie zasypują gruszek w popiele ciągle poszerzając swoją ofertę gier komputerowych. Podobnie jest z zespołem Soft Enterprises (znanego m.in. ze strategii ekonomicznej Oil Tycoon czy zręcznościówki Exploman), który na przyszły rok przygotowuje cztery ciekawe gry.

Recenzja: Merchant Prince 2

Fajek, 5 grudnia 2001, 12:41

Merchant Prince 2, to w prostej linii kontynuacja gry sprzed 8 lat. W MP2 mamy do wyboru pięć kampanii rozgrywających się w Europie, Azji, a także w Nowym Świecie. Celem gry jest wzbogacenie się. Dążąc do władzy i bogactwa, możemy wykorzystać wszelkie dostępne sposoby takie jak: wynajmowanie najemników, rozbijanie rynków, zastraszanie senatorów, stosowanie tortur lub atakowanie karawan przeciwników. Wykorzystujemy również makiawelowską politykę odrodzenia, kiedy łapówki i trucizny są na porządku dziennym.

Flight Sim Sky Ranch w sklepach

Łosiu, 5 grudnia 2001, 10:05

Firma Abacus Software poinformowała, że jej najnowszy add-on „Flight Sim Sky Ranch” do gry Microsoft's Flight Simulator 2002 trafił do zachodnich sklepów.

Pojedynek na szczycie

Łosiu, 5 grudnia 2001, 09:18

Na 22 stycznia 2002 roku została wyznaczona data pierwszej rozprawy sądowej, w której Ubi Soft i Red Storm Entertainment będą domagać się grubej kasy od firmy Take-Two.

Sukces Xbox'a

Łosiu, 5 grudnia 2001, 09:13

No i ponownie wielki Bill i jego Microsoft udowodnili, że potrafią zrobić kasę na wszystkim. Ich najnowsza zabawka Xbox (praktycznie zwykły PC tylko w innym opakowaniu - zwykły dysk twardy Seagate , Procesor Intel, zwykła pamięć DDR, karta grafiki GeForce 3, itd.) według szacunków NPD Group Inc. po dwóch tygodniach od daty premiery sprzedał się w większej ilości egzemplarzy niż jego konkurenci (PlayStation 2, GameCube) w tym samym czasie po swej premierze. A i to nie wszystko.

„Battle Realms 2” ??

Łosiu, 5 grudnia 2001, 09:07

Jeden z pracowników zespołu Liquid Entertainment, twórców ostatnio wydanego RTS’a „Battle Realms”, przez przypadek, podczas rozmowy na czacie wyjawił, że pracuje już nad dodatkiem do Battle Realms, zatytułowanym „Winter of the Wolf” oraz nad „Battle Realms 2”.

Beta testy Earth and Beyond

Łosiu, 5 grudnia 2001, 09:02

Firma Westwood Studios podała do wiadomości, że Earth and Beyond, kosmiczny symulator przeznaczony do rozgrywki wieloosobowej w Internecie (MMO), w styczniu 2002 roku wejdzie w fazę otwartych beta testów. W związku z tym firma prowadzi zapisy na testy.