Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 listopada 2015, 17:56

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Anno 2205 zadebiutowało w Polsce

Anno 2205, najnowsza odsłona uznanej serii strategii ekonomicznych, zadebiutowała dziś w Polsce. Produkcja zebrała pochlebne opinie w mediach i powinna przypaść do gustu miłośnikom cyklu.

Obrodziło nam dziś w premiery kilku wyczekiwanych produkcji. Po debiucie Darksiders II: Deathinitive Edition i Need for Speed, przyszedł czas na Anno 2205. Gra co prawda ukazała się w USA dwa dni temu, ale dopiero dziś dotarła do naszego kraju. Czy warto w ogóle się interesować nową odsłoną popularnej serii strategii ekonomicznych? Zdecydowanie tak. Tytuł, choć nieidealny, jest udaną produkcją. O opiniach recenzentów pisaliśmy ostatnio, ale warto przypomnieć, że wśród wad powtarza się głowie zarzut o zbyt małą innowacyjność, ale sama rozgrywka jest wciągająca, więc jeżeli kochacie Anno 2070, to Anno 2205 również przypadnie Wam do gustu. Tytuł nabędziecie u większości rodzimych sprzedawców w polskiej wersji językowej (napisy).

Anno 2205 zadebiutowało w Polsce - ilustracja #2
Anno 2205 w skrócie:
  • Nowa odsłona słynnej serii strategii ekonomicznych
  • Produkcja dostępna tylko na komputerach PC
  • Zadebiutowała dziś w Polsce

Dzisiejsza premiera nie oznacza, że deweloperzy ze studia Blue Byte Software kończą swoją przygodę z Anno 2205. W planach firmy znajdują się bowiem dwa duże rozszerzenie – Tundra i Orbit, które wprowadzą do rozgrywki m.in. nowe lokacje. W pierwszym przypadku będą to obszary o nazwie Vanha Plains, a w drugim zbudujemy stację kosmiczną, krążącą na orbicie.

Przypominam, że w kampanii nowej gry przenosimy się w przyszłość, w której Ziemia została ogołocona z zasobów. W związku z tym ludzkość musi rozpocząć podbój kosmosu. W tym celu udajemy się na Księżyc, gdzie naszym zadaniem jest założenie i rozwinięcie kolonii, której mieszkańcy będą zajmować się pozyskiwaniem cennych surowców, niezbędnych do dalszego rozwoju.