Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 7 marca 2015, 14:21

autor: Adrian Werner

Angry Birds: Under Pigstruction – nadchodzi klasyczna odsłona popularnej serii

Studio Rovio wypuściło w kanadyjskim App Store wczesną wersję Angry Birds: Under Pigstruction. Jest to klasyczna odsłona tej serii, do której jednocześnie wprowadzono kilka rozwiązań mających odświeżyć formułę cyklu.

Studio Rovio sprawiło nam sporą niespodziankę udostępniając użytkownikom kanadyjskiego App Store wczesną wersję Angry Birds: Under Pigstruction w ramach tzw. soft-launch. Zaskakujący jest fakt, że autorzy wcześniej nie zapowiedzieli tego projektu. Dla tego zespołu to rzadkość, gdyż najczęściej o znajdujących się w produkcji tytułach informował on na wiele miesięcy przed ich premierami.

Angry Birds: Under Pigstruction jest próbą odświeżenia podstawowej formuły serii i dostosowania jej do standardów panujących na rynku mobilnym w 2015 roku. Otrzymujemy zatem klasyczną mieszankę zręcznościówki oraz gry logicznej, w której naszym zadaniem jest eliminowanie prosiaków, kryjących się za różnorodnymi przeszkodami. Dokonujemy tego za pomocą wielkiej procy, w której za pociski służą tytułowe wściekłe ptaki.

Jednocześnie autorzy wprowadzili sporo nowych elementów do tej sprawdzonej formuły, tak aby zapewnić mocno wyeksploatowanej już marce posmak świeżości. Przede wszystkim poziomy nie są już zamkniętymi pojedynczymi ekranami i często rozciągają się na kilka map, gdzie do kolejnych etapów przedostajemy się po ukończeniu określonych wyzwań, cały czas musząc radzić sobie z jednym zasobem ptaków. Ponadto pojawiły się bitwy z bossami oraz możliwość swobodnego wybierania, jakich zwierząt użyjemy jako pocisków. Wymusza to planowanie z wyprzedzeniem jak przejdziemy cały etap, gdyż wykorzystanie najmocniejszych ptaków na początku może uczynić niemożliwym pokonanie ostatnich przeciwników.  Inną nowością jest możliwość rzucania pomocnych zaklęć.

Tak jak kilka ostatnich części serii Angry Birds: Under Pigstruction korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami. Został on zrealizowany w formie systemu energii, gdzie załadowanie poziomu kosztuje określoną jej ilość i gdy pasek ten ulegnie wyczerpaniu musimy albo poczekać, aż zostanie automatycznie zregenerowany, albo skorzystać z wirtualnego sklepiku. Ponadto Angry Birds: Under Pigstruction stanowi zdecydowanie najładniejszą do tej pory odsłonę cyklu. Autorzy postawili na tradycyjne 2D, ale jednocześnie mapy ociekają detalami, a wszystkie postaci wyposażono w bogaty wybór zabawnych animacji. 

Na razie nie wiemy, kiedy gra zostanie udostępniona w poza Kanadą. Twórcy potwierdzili tylko, że w planach jest także wersja na Androida.