Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 5 stycznia 2015, 12:10

autor: Adrian Werner

Angry Birds Stella POP! – następna przygoda Wściekłych Ptaków to klon Bust-a-Move

Studio Rovio wypuściło na kanadyjskim App Store Angry Birds Stella POP!, czyli grę zręcznościowo-logiczną w stylu Bust-a-Move.

Fińskie studio Rovio kontynuuje ekspansję marki Angry Birds. Najnowszym przejawem tej ofensywy jest Angry Birds Stella POP!, czyli gra logiczno-zręcznościowa należąca do kategorii zapoczątkowanej przez konsolowy przebój Bust-a-Move.

Obecnie Angry Birds Stella POP! dostępne jest wyłącznie na kanadyjskim App Store. Tradycyjnie udostępnienie gry w jednym kraju pełni rolę zakrojonych na szeroką skalę beta testów, które mają pomóc autorom w lepszym dopracowaniu projektu przed światową premierą.

Fabuła obraca się wokół Stelli, której Złe Prosiaki ukradły magiczną różdżkę strzelającą bąbelkami. Wieprze zaszalały z tą zdobyczą i wyspy zamieszkiwane przez Wściekłe Ptaki zostały wręcz zalane bąbelkami. Naszym zadaniem staje się uratowanie uwiezionych w nich zwierząt i powstrzymanie prosiaków.

Wszystkiego tego dokonujemy tego wystrzeliwując różnokolorowe bąbelki tak, aby trafiały w te o identycznych kolorach. W ten sposób tworzymy ciągi, które następnie pękają i zostają zastąpione przez nowe. Ponadto na mapach często znajdują się prosiaki, więc istnieje szansa na ich zaatakowanie. O różnorodność rozgrywki dba system wyzwań, wymuszających osiąganie konkretnych rzeczy na danych poziomach.

Tak jak kilka ostatnich produkcji zespołu, Angry Birds Stella POP! korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami. Produkcja poza wersją na iOS ukaże się także na Androidzie. Data światowej premiery zależeć będzie od przebiegu kanadyjskich testów.