Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 listopada 2019, 16:06

autor: qjin

Andy Serkis zagra Alfreda w nowym Batmanie

Poznaliśmy nazwisko kolejnego aktora zatrudnionego przez wytwórnię Warner Bros. do nowego Batmana. Matt Reeves, reżyser filmu, oficjalnie potwierdził, że Andy Serkis wcieli się w Alfreda Pennywortha. Premiera The Batmana odbędzie się w 2021 roku.

Andy Serkis będzie kolejnym odtwórcą roli Alfreda. - Andy Serkis zagra Alfreda w nowym Batmanie - wiadomość - 2019-11-14
Andy Serkis będzie kolejnym odtwórcą roli Alfreda.

Potwierdziły się niedawne pogłoski o negocjowaniu roli Alfreda Pennywortha przez Andy’ego Serkisa w nadchodzącej produkcji o Mrocznym Rycerzu wytwórni Warner Bros. Aktor znany chociażby z trylogii Władcy Pierścieni (Gollum), Wojny o planetę małp (Caesar) i Gwiezdnych wojen: Ostatniego Jedi (Snoke), rzeczywiście wcieli się w kamerdynera Bruce’a Wayne’a. Informację tę ujawnił na swoim oficjalnym profilu twitterowym reżyser nowego Batmana, Matt Reeves. We wcześniejszych filmach ta rola przypadła takim aktorom jak Michael Gough, Michael Caine, Jeremy Irons i Douglas Hodge.

To nie będzie pierwsza kolaboracja Andy’ego Serkisa i Matta Reevesa. Obaj panowie współpracowali razem przy Ewolucji planety małp oraz Wojnie o planetę małp, które zostały nakręcone przez wspomnianego reżysera. Dla niektórych wybór tego aktora do roli Alfreda może być nie lada zaskoczeniem, gdyż jego aparycję często bardziej wiązano z Pingwinem niż wiernym lokajem Batmana. W tę pierwszą postać miałby jakoby wcielić się Colin Farrell, który według ostatnich doniesień jest w trakcie negocjacji z przedstawicielami Warner Bros. Potwierdziły się one w przypadku Andy’ego Serkisa, więc można spodziewać, że ogłoszenie kolejnego nazwiska to wyłącznie kwestia czasu.

Obsada nowego Batmana robi się coraz bardziej interesująca. Przypominamy, że główną rolę otrzymał Robert Pattinson (Zmierzch, Lighthouse), a poboczne postacie zagrają Paul Dano (Człowiek-Zagadka), Jeffrey Wright (komisarz Gordon) i Zoe Kravitz (Kobieta-Kot). To na razie wszystkie oficjalnie ujawnione nazwiska związane z produkcją. Premiera filmu The Batman w reżyserii Matta Reevesa została ustalona na 25 czerwca 2021 roku, więc będzie trzeba uzbroić się w cierpliwość. Zdjęcia mają rozpocząć się w styczniu przyszłego roku.