Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 6 listopada 2019, 11:29

autor: Frozen

Colin Farrell negocjuje rolę w nowym Batmanie

Do obsady nadchodzącego filmu The Batman w reżyserii Matta Reevesa mają szansę dołączyć dwaj znani aktorzy: Colin Farrell i Andy Serkis. Produkcja ma zadebiutować w kinach w 2021 roku.

Colin Farrell w przyszłości może zostać Pingwinem. - Colin Farrell negocjuje rolę w nowym Batmanie - wiadomość - 2019-11-06
Colin Farrell w przyszłości może zostać Pingwinem.

Jak donosi serwis Deadline, wytwórnia Warner Bros. prowadzi negocjacje z Colinem Farrellem. Pochodzący z Irlandii aktor miałby się wcielić w postać Oswalda „Pingwina” Cobblepota w reżyserowanym przez Matta Reevesa (Ewolucja planety małp, Wojna o planetę małp) filmie The Batman. Byłaby to pierwsza przygoda Farrella z ekranizacją komiksu od czasu roli Bullseye'a w Daredevilu z 2003 roku. Według serwisu The Wrap wytwórnia prowadzi również rozmowy z Andym Serkisem, który miałby się wcielić w Alfreda Pennywortha – wiernego lokaja Człowieka-Nietoperza.

Wytwórnia Warner Bros. widzi w Andym Serkisie lokaja Alfreda. - Colin Farrell negocjuje rolę w nowym Batmanie - wiadomość - 2019-11-06
Wytwórnia Warner Bros. widzi w Andym Serkisie lokaja Alfreda.

Główną rolę w nadchodzącym filmie The Batman zagra Robert Pattinson (Zmierzch, The Lighthouse), a partnerować mu będą między innymi Paul Dano (Ucieczka z Dannemory, Aż poleje się krew) jako Człowiek-Zagadka, Jeffrey Wright (Westworld, Zakazane imperium) jako komisarz James Gordon oraz Zoë Kravitz (Mad Max: Na drodze gniewu, Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć) jako Catwoman. Produkcja ma skupić się na bardziej przyziemnym obliczu Człowieka-Nietoperza, przy okazji rzucając nowe światło na bogatą galerię jego przeciwników znanych z kart komiksów wydawnictwa DC Comics.

Premierę filmu The Batman przewidziano na 25 czerwca 2021 roku. Dzieło ma stanowić pierwszą część nowej trylogii o mrocznym rycerzu.