Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 października 2019, 11:28

Zoë Kravitz zagra Kobietę-Kot w nowym Batmanie

Według nieoficjalnych informacji, w najnowszej odsłonie Batmana Bruce Wayne ma spotkać się z Catwoman, a wcieli się w nią Zoë Kravitz. .

Miau. / Źródło: Getty Images - Zoë Kravitz zagra Kobietę-Kot w nowym Batmanie - wiadomość - 2019-10-15
Miau. / Źródło: Getty Images

Wizja najnowszego filmu o Batmanie w reżyserii Matta Reevesa staje się coraz bardziej wyraźna. Serwis The Wrap, powołując się na źródła związane z produkcją, podaje, że w Selinę Kyle alias Kobietę-Kot wcieli się Zoë Kravitz, którą możecie znać z produkcji takich, jak Fantastyczne zwierzęta, Wielkie kłamstewka czy Mad Max: Na drodze gniewu.

Kravitz miała konkurować o rolę z Aną de Armas, Ellą Balinską i Eizą González, a decydującym czynnikiem była podobno chemia między nią a Robertem Pattinsonem, który wcieli się w Człowieka Nietoperza.

O obsadzie wiadomo do tej pory względnie niewiele: komisarza Jamesa Gordona zagra najprawdopodoniej Jeffrey Wright, z kolei Jonaha Hilla wymienia się jako najmocniejszego kandydata do roli czarnego charakteru. Rozmowy aktora ze studiem mają być na zaawansowanym etapie, nadal nie wiadomo jednak, kogo dokładnie zagra. Spekulacje krążą wokół Pingwina i Człowieka-Zagadki. Już teraz możemy Was natomiast zapewnić, że Joker (Joaquin Phoenix) nie pojawi się w tej serii przygód.

Co wiemy o fabule? Niewiele. Jak jednak zdradził reżyser, Bruce Wayne ma powrócić do swoich komiksowych korzeni. Przypomnijmy fragment wypowiedzi Matta Reevesa:

To inny Batman, niż widzieliśmy w filmach – to Batman w trybie detektywistycznym. Komiksy dostarczają nam tu historii. Powinien on być najlepszym na świecie detektywem, a niekoniecznie było to częścią filmów, które widzieliśmy do tej pory.

Na na na na na na na na Batman
Na na na na na na na na Batman

Ewidentnie DC szuka sposobu na odczarowanie złej… bez owijania w bawełnę, chce po prostu znowu robić dobre filmy o superbohaterach, co nie do końca się w ostatnich latach udawało. Joker, który zebrał świetne recenzje, daje jednak nadzieję, że z seansu o najnowszym Batmanie nie wyjdziemy zażenowani, żałując każdej wydanej złotówki (Batman v Superman: Świt sprawiedliwości, patrzę na Ciebie!). Oby.

Premiera filmu planowana jest na 25 czerwca 2021 roku.