Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 września 2019, 15:05

autor: AlexB

Nowe informacje o obsadzie Batmana z Robertem Pattinsonem

Według źródeł The Hollywood Reporter blisko ról w nowej ekranizacji przygód Batmana u boku Roberta Pattinsona są Jeffrey Wright oraz Jonah Hill. Ten pierwszy ma wcielić się w komisarza Gordona, a drugi w Pingwina lub Człowieka-Zagadkę.

Rośnie temperatura wokół nowej ekranizacji przygód Batmana, za którą tym razem będzie odpowiadał Matt Reeves (Projekt: Monster, Ewolucja planety małp, Wojna o planetę małp). Nie tak dawno temu dowiedzieliśmy się, że w rolę tytułowego superbohatera z uniwersum DC wcieli się znany brytyjski aktor Robert Pattinson. Wciąż pozostaje jednak pytanie, kto wystąpi o jego boku? Jak donosi The Hollywood Reporter, blisko angażu są obecnie dwaj aktorzy – Jeffrey Wright oraz Jonah Hill.

Według źródeł The Hollywood Reporter, Jonah Hill ma wcielić się w jednego z czarnych charakterów. - Nowe informacje o obsadzie Batmana z Robertem Pattinsonem - wiadomość - 2019-09-24
Według źródeł The Hollywood Reporter, Jonah Hill ma wcielić się w jednego z czarnych charakterów.

Według źródeł znanego czasopisma, będący gwiazdą serialu Westworld Wright ma wcielić się w komisarza Jamesa Gordona, policjanta i pomocnika Mrocznego Rycerza. W poprzednich filmach z Batmanem postać tę odgrywali między innymi J. K. Simmons (Liga Sprawiedliwości), Gary Oldman (trylogia Nolana) i Pat Hingle (produkcje Burtona i Schumachera). Co się natomiast tyczy znanego z takich tytułów, jak Wilk z Wall Street, Moneyball czy niedawny serial Maniac Hilla, to nie ma pewności, jakiego bohatera miałby on sportretować na ekranie. Jest to ponoć jeden z najbardziej drażliwych przedmiotów trwających obecnie negocjacji, gdyż zainteresowane strony nie mogą dojść do porozumienia, która rola byłaby dla aktora bardziej odpowiednia. Źródła mówią, że w rachubę wchodzą dwa czarne charaktery – Pingwin i Człowiek-Zagadka.

Warto zauważyć, że castingi dopiero ruszają, zatem tego typu informacje oraz plotki mogą pojawiać się dość często na przestrzeni najbliższych kliku miesięcy.

Z kolei Jeffrey Wright ma być nową filmową inkarnacją komisarza Gordona. - Nowe informacje o obsadzie Batmana z Robertem Pattinsonem - wiadomość - 2019-09-24
Z kolei Jeffrey Wright ma być nową filmową inkarnacją komisarza Gordona.

Według planów Batman Matta Reevesa, który przy tym projekcie jest odpowiedzialny nie tylko za reżyserię, ale i za scenariusz, będzie miał premierę 25 czerwca 2021 roku. Podobno produkcja skupi się na bardziej przyziemnym obliczu Człowieka Nietoperza i zaprezentuje całą galerię jego przeciwników. Ponadto jak podał serwis Deadline, ma ona być początkiem nowej trylogii o jednym z najbardziej rozpoznawalnych superbohaterów na świecie. Jednak czy Reevesowi będzie dane ją dokończyć? Przekonamy się o tym w najbliższych latach.

  1. Oficjalna strona wytwórni Warner Bros.
filmy i serialefilmy Robert Pattinson ekranizacje komiksów Matt Reeves The Batman (2022) Jeffrey Wright