Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2019, 13:24

autor: Ender

American Truck Simulator: Utah debiutuje w przyszłym tygodniu

W najbliższy czwartek w sklepach pojawi się czwarte już rozszerzenie do gry American Truck Simulator, zatytułowane American Truck Simulator: Utah. Dodatek udostępni fanom symulatorów terytorium amerykańskiego stanu Utah, wraz z jego dziesięcioma miastami oraz licznymi naturalnymi atrakcjami i zróżnicowanymi krajobrazami.

7 listopada do fanów symulatorów jazdy ciężarówkami trafi zapowiedziane na początku lipca rozszerzenie do gry American Truck Simulator, zatytułowane American Truck Simulator: Utah. Z tej okazji deweloperzy z czeskiego studia SCS Software zaprezentowali jego nowy zwiastun oraz kolejne szczegóły. Dodatek będzie dostępny na Steamie oraz w oficjalnym cyfrowym sklepie gry, w cenie 11,99 euro (ok. 51 zł).

Utah to trzynasty największy stan USA pod względem powierzchni, ale zamieszkują go w sumie tylko trzy miliony osób. W grze zaoferuje on zarówno skaliste półpustynie, pokryte śniegiem góry, jak i dziesięć najważniejszych ośrodków miejskich. Największym z nich jest oczywiście miasto Salt Lake City, założone przez członków Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, określanych potoczną nazwą Mormonów. Autorzy odtworzyli w sumie 260 charakterystycznych punktów i atrakcji regionu, nie tylko tych zbudowanych rękoma ludzi, ale także siłami natury, takich jak znana z niezliczonych filmowych westernów Dolina Pomników (ang. Monument Valley). Podczas zabawy gracze będą mogli współpracować z szeroką gamą firm zajmujących się m.in. górnictwem i nowoczesnymi technologiami. Rozszerzony o nowe produkty i konstrukcje zostanie przemysł naftowy oraz rolniczy. Podczas podróży zatrzymamy się również na jednym z 12 nowych postojów ciężarówek.

American Truck Simulator: Utah pojawi się w sprzedaży 7 listopada. - American Truck Simulator: Utah debiutuje w przyszłym tygodniu - wiadomość - 2019-11-04
American Truck Simulator: Utah pojawi się w sprzedaży 7 listopada.

American Truck Simulator ukazał się 2 lutego 2016 roku i jak poprzednik (Euro Truck Simulator 2) jest dostępny wyłącznie na komputerach PC. Podobnie jak wielu innym krytykom, produkcja przypadła do gustu recenzentowi serwisu GRYOnline.pl, który wystawił jej notę 8.5/10. Do tej pory gra doczekała się w sumie trzech dużych płatnych rozszerzeń, wprowadzających kolejne stany z zachodniego wybrzeża USA. W 2017 roku ukazał się dodatek New Mexico, w ubiegłym roku Oregon, a kilka miesięcy temu Washington. Poza tym deweloperzy opublikowali także szereg mniejszych kosmetycznych DLC.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry American Truck Simulator - ETS 2 może przejść na emeryturę
  3. Jedziemy do Arizony wraz z grą American Truck Simulator