Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2008, 09:35

autor: Jiker

Activision wyjaśnia - CoD: Modern Warfare 2 i Guitar Hero 5 to tylko spekulacje

Jeszcze wczoraj podane przez serwis MTV Multiplayer informacje na temat przyszłorocznych planów koncernu Activision miały status oficjalnych. Dzisiaj przedstawiciele Activision nie są już tak pewni swoich słów.

Jeszcze wczoraj podane przez serwis MTV Multiplayer informacje na temat przyszłorocznych planów koncernu Activision miały status oficjalnych. Bo jak inaczej określić wieści, które napłynęły bezpośrednio z konferencji firmy, przeprowadzonej z myślą o reklamodawcach i firmie Massive – dostarczycielu systemów, umożliwiających wyświetlanie w reklam w grach komputerowych i wideo? Dzisiaj przedstawiciele Activision nie są już tak pewni swoich słów.

W rozmowie z redakcją serwisu Videogamer.com oświadczyli, że podane informacje mają charakter spekulatywny i nie powinniśmy odbierać ich jako 100-procentowo pewnych. Jest to sytuacja o tyle dziwna, że konferencja powołana została w dokładnie określonym celu i prezentowanie na niej przypuszczeń i, bądź co bądź, plotek byłoby szczególnie nie na miejscu.

Jak więc powinniśmy podchodzić do reakcji Activision? Przede wszystkim należy mieć na uwadze, że przyszłoroczny debiut kolejnych odsłon serii Tony Hawk, Guitar Hero oraz Call of Duty jest więcej niż prawdopodobny. Bardzo możliwym jest również, że dotyczy to także dwóch nowych produkcji wyścigowych studia Bizarre Creations, które pracuje podobno m.in. nad samochodową odsłoną przygód Jamesa Bonda. To, czy będzie to Call of Duty: Modern Warfare 2 oraz Guitar Hero 5 w obliczu reakcji koncernu wymaga już jednak oficjalnego oświadczenia. Zważywszy na wagę tejże informacji, nie powinniśmy czekać na nie zbyt długo.