Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2008, 09:18

autor: Dorota "vampire" Drużko

Twórcy Stargate Worlds bez wypłaty?

Wygląda na to, że ciężkie czasy nastały dla pracowników studia Cheyenne Mountain Entertainment, czyli ekipy pracującej nad MMORPGiem osadzonym w uniwersum StarGate'a - w sieci pojawiła się strona o bardzo wymownym adresie - http://days-since-cheyenne-mountain-employees-have-been-paid.com/. Oprócz licznika naliczającego kolejne dni, nie ma na niej absolutnie żadnych dodatkowych informacji.

Wygląda na to, że ciężkie czasy nastały dla pracowników studia Cheyenne Mountain Entertainment, czyli ekipy pracującej nad MMORPGiem osadzonym w uniwersum StarGate'a - w sieci pojawiła się strona o bardzo wymownym adresie - http://days-since-cheyenne-mountain-employees-have-been-paid.com/. Oprócz licznika naliczającego kolejne dni, nie ma na niej absolutnie żadnych dodatkowych informacji, nie wiemy także kto dokładnie jest jej właścicielem. Obecnie na białym tle widnieje napis „22 dni” - rzekomo tyle właśnie czasu pracownicy firmy czekają na wypłatę swojego zaległego wynagrodzenia.

Kevin Balentine, menadżer z Cheyenne Mountain Entertainment, w ramach wyjaśnienia powiedział, że podobnie jak każde nowe studio pracujące nad debiutanckim projektem, a więc nie mające jeszcze pewnych źródeł dochodów, również jego firma boryka się z problemami finansowymi i chociaż posiada głównych inwestorów, nowa sytuacja ekonomiczna zmusiła ją do szukania dodatkowych źródeł gotówki, co też właśnie czyni. Balentine zapewnił jednocześnie, że prace nad Stargate Worlds wciąż trwają i po zakończonej niedawno pierwszej fazie zamkniętych beta-testów, na początku przyszłego roku przyjdzie czas na kolejną, do której zresztą menadżer serdecznie zaprasza.

Twórcy Stargate Worlds bez wypłaty? - ilustracja #1

Jak widać słowa Kevina nie dają jednoznacznej odpowiedzi, czy rzeczywiście wypłaty zostały wstrzymane. Warto jednak wspomnieć, że według informacji udzielonych przez anonimowe źródło serwisowi TenTonHammer wielu pracowników Cheyenne Mountain Entertainment w ciągu ostatnich tygodni opuściło szeregi zespołu. Czy pogłoski te okażą się prawdziwe przekonamy się zapewne w ciągu najbliższych tygodni. Miejmy nadzieję, że wspomniane przez menadżera problemy finansowe są przejściowe i istotnie Stargate Worlds ujrzy jednak światło dzienne.