Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2019, 11:30

Nadchodzą masowe zwolnienia w Activision?

Kolejne niepokojące wieści płyną do nas z obozu Activision. Serwis Bloomberg donosi, że firma ma zamiar w przyszłym tygodniu zwolnić nawet setki pracowników. Wszystko po to, by scentralizować działania korporacji.

Kolos na glinianych nogach? - Nadchodzą masowe zwolnienia w Activision? - wiadomość - 2019-02-09
Kolos na glinianych nogach?

Agencja prasowa Bloomberg, specjalizująca się w dostarczaniu informacji na temat rynków finansowych, donosi, że w przyszym tygodniu Activision Blizzard prawdopodobnie zwolni wielu pracowników. Nie podano konkretnej liczby osób, które stracą pracę, ale mówi się, że mogą być ich setki. Masowe zwolnienia mają być skutkiem tego, że spółka próbuje zmienić strukturę i scentralizować swoje działania.

Zwolnienia mają czekać pracowników wszystkich sektorów firmy. Dotyczyć to będzie także ludzi pracujących w Blizzardzie. Czy taki obrót spraw może zagrozić zbliżającym się projektom studia? Przypomnijmy, że niedawno szukano ludzi do pracy nad nową produkcją z cyklu Diablo. Warto również dodać, że pod koniec 2017 roku Activision zatrudniało prawie dziesięć tysięcy pracowników.

To kolejna niepokojąca wiadomość z obozu Activision. Ostatnie kilka miesięcy było prawdziwym roller coasterem dla firmy. Zaczęło się dobrze, bo Call of Duty: Black Ops 4 świetnie się sprzedało. Później było już tylko gorzej. Pojawiły się doniesienia o złych relacjach na linii Activision - Blizzard. Następnie Activision straciło doświadczonych dyrektorów finansowych. Nowy człowiek na tym stanowisku został przywitany zawrotną kwotą 15 milionów dolarów. Do tego wszystkiego doszła informacja, że po trwającej 8 lat współpracy Bungie rozstało się z Activision, zabierając przy okazji markę Destiny.

Akcje kapitałowe firmy także nie wyglądają najlepiej. Wczoraj ich wartość spadła o 2,5%. Activision ma zamiar opublikować oficjalne oświadczenie w najbliższy wtorek. Jak firma odniesie się do doniesień o zwolnieniach?

  1. Oficjalna strona internetowa Activision Blizzard
  2. Activision traci doświadczonych dyrektorów finansowych
  3. Activision wita nowego dyrekora finansowego 15 milionami dolarów
  4. Bungie rozstaje się z Activision i zabiera ze sobą markę Destiny