Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2019, 09:55

autor: Serek

The Division 2 na PC błyszczy optymalizacją - 30 FPS na Intel HD 630

Właśnie trwają beta-testy The Division 2. Okazuje się, że produkcję można uruchomić w 30 klatkach na sekundę nawet na laptopie z układem graficznym Intel HD 630. Naturalnie wiąże się to z koniecznością maksymalnego obniżenia ustawień.

By bawić się w The Division 2, nie potrzebujecie high-endowego sprzętu. - The Division 2 na PC błyszczy optymalizacją - 30 FPS na Intel HD 630 - wiadomość - 2019-02-09
By bawić się w The Division 2, nie potrzebujecie high-endowego sprzętu.

Jeśli myśleliście, że posiadając zintegrowaną kartę graficzną możecie zapomnieć o w miarę płynnej zabawie w najnowsze tytuły AAA, to Ubisoft przychodzi z pomocą. Na kanale Intel HD Graphics w serwisie YouTube pojawił się film, na którym możemy zobaczyć zmagania w becie The Division 2. Do testu została użyta karta Intel HD Graphics 630. Gra utrzymywała płynność na poziomie około 30 klatek na sekundę. Owszem, zdarzały się spadki do 27 FPS-ów, ale w zamkniętych lokacjach produkcja przyśpieszała nawet do ponad 40 FPS-ów.

Oczywiście musimy odnotować, że powyższe wyniki zostały uzyskane na praktycznie najniższych możliwych ustawieniach graficznych i w rozdzielczości 1280 x 720. Do testów użyto procesora Intel Core i5 7500 3,4 GHz oraz 16 GB pamięcie RAM DDR4 2400 MHz. The Division 2 uruchomione na karcie Intel HD Graphics 630 możecie zobaczyć poniżej.

Kanał Intel HD Graphics specjalizuje się w testowaniu najnowszych tytułów (głównie wysokobudżetowych) na zintegrowanych procesorach graficznych Intela. Dzięki temu mogliśmy znaleźć tam również sprawdzian wydajności pierwszej części The Division. Test wykonany był rok temu na tym samym sprzęcie co w przypadku drugiej odsłony. Wyniki są zaskakujące, bowiem wygląda na to, że The Division 2 zostało lepiej zoptymalizowane od poprzedniczki. Różnica wynosi kilka klatek na sekundę, ale jest zauważalna. Sami możecie sie o tym przekonać.

The Division 2 znajduje się w fazie zamkniętej bety. Tytuł zadebiutuje 15 marca na PC (Uplay i Epic Games Store), Xboksie One oraz PlayStation 4 i będzie posiadał polską wersję językową (napisy).

  1. Oficjalna strona internetowa gry The Division 2
  2. Graliśmy w The Division 2 - to mogłoby być The Division 1,5
  3. Kompendium wiedzy o grze The Division 2