Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 maja 2021, 11:35

autor: Entelarmer

AC: Valhalla - zobacz nowości z DLC Gniew druidów

Fani Assassin's Creed: Valhalla odkryli informacje na temat zawartości dodatku Gniew druidów. Dane pochodzą z plików aktualizacji 1.2.1 i uwzględniają m.in. nowe uzbrojenie, zbroje oraz wierzchowce.

Debiut pierwszego rozszerzenia do Assassin’s Creed: Valhalla nieco się opóźnił za sprawą nowego podejścia Ubisoftu do rozwoju gry. Jednakże zdążyliśmy już otrzymać aktualizację przygotowującą nową odsłonę asasyńskiej serii na premierę dodatku. Do łatki dobrali się już co bardziej zniecierpliwieni fani, którzy w jej plikach znaleźli sporo informacji na temat zawartości Gniewu druidów. Swoimi odkryciami podzielili się w serwisie Reddit, na przykład w wątku założonym przez użytkownika o pseudonimie AugustoRudzinski.

UWAGA: poniżej znajdziecie informacje na temat zawartości, która pojawi się w Assassin’s Creed: Valhalla – Gniewie druidów. Czytacie na własną odpowiedzialność!

W Gniewie druidów będziemy mogli wybrać się do Irlandii, w której – jak mówił Hugo Sahuquet z Ubisoftu w wywiadzie dla serwisu The Gamer – wikingowie dawno zmieszali się z rodzimą ludnością. Nie wiemy jeszcze, jaką rolę odegrają tytułowi druidzi, ale ich wpływy widać w przedmiotach z dodatku ujawnionych przez dataminerów. Wraz z rozszerzeniem otrzymamy m.in. nowe uzbrojenie, zbroje, tatuaże, fryzurę i brodę oraz wierzchowce.

Wśród broni znajdziemy dwa rodzaje sierpów, lekki łuk oraz wielką tarczę i włócznię inspirowane celtycką legendą o Cúchulainnie. Łącznie AugustoRudzinski pokazał pięć egzemplarzy, aczkolwiek na podstawie odniesień w plikach aktualizacji 1.2.1 internauta sądzi, że dojdzie do tego jeszcze siedem przedmiotów. Co się tyczy wierzchowców, większość z nich to, rzecz jasna, różnej maści konie, ale znalazło się też miejsce dla rysia. W plikach znaleziono także informacje o celtyckim kruku.

AC: Valhalla - zobacz nowości z DLC Gniew druidów - ilustracja #1
Ubisoft dba o wierność prawdzie historycznej w Assassin’s Creed, ale nie przeszkadza to twórcom w dodawaniu „obcych” elementów kosmetycznych.

Jednakże Gniew druidów to wpływy nie tylko celtyckie, ale też… egipskie oraz południowoeuropejskie. Widać to choćby po elementach kosmetycznych dla osady, uwzględniających celtyckie krzyże, kamienie druidów etc., ale też posąg Anubisa oraz lwa z Pireusu. To samo dotyczy innych nowych przedmiotów: w Irlandii najwyraźniej znajdziemy bizantyjską włócznię i zbroję oraz egipskie i greckie łodzie. Niemniej większość z ujawnionych nowości zdaje się współgrać z motywem dodatku.

Pierwotnie rozszerzenie miało zadebiutować już 29 kwietnia, czyli dwa dni po premierze aktualizacji 1.2.1. Jednakże ostatecznie Assassin’s Creed: ValhallaGniew druidów ukaże się 13 maja na komputerach osobistych i konsolach Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4 oraz PlayStation 5.

  1. Oficjalna strona gry Assassin’s Creed: Valhalla
  2. Recenzja Assassin's Creed: Valhalla - to jest Asasyn, którego szukacie
  3. Assassin’s Creed: Valhalla – poradnik do gry