Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 listopada 2011, 10:20

autor: Sarge

A Walk in the Dark - nowa platformówka 2D łącząca elementy gier Limbo oraz VVVVVV

W przyszłym roku w cyfrowej dystrybucji na PC ukaże się nowa platformówka 2D od niezależnego studia Flying Turtle Software. Tytuł łączy w sobie elementy takich gier jak Limbo czy VVVVVV.

Niezależne studio Flying Turtle Software zapowiedziało grę A Walk in the Dark, która ukaże się w przyszłym roku na PC. Jest to platformówka 2D, w której wcielimy się w kota poszukującego swojej właścicielki – dziewczynki Arielle.

Fabuła jest prosta, ale w pewien sposób przejmująca i ukazująca przywiązanie domowego zwierzaka do człowieka. Wspomniana dwójka spędza miłe popołudnie w lesie, z czego szczególnie zadowolony jest kot o imieniu Bast. Wreszcie może zasmakować trochę wolności, więc postanawia ruszyć na zwiedzanie okolicy i nie zważając na wołania swojej właścicielki, zostawia ją w tyle.

Po krótkiej wędrówce Bast zaczyna gonić małe stworzenia i próbuje złapać jedno z nich. Próba kończy się jednak niepowodzeniem i kot ląduje na stercie kamieni. Momentalnie wszystko spowija dym, przybierający po chwili konkretny kształt - istoty znanej jako Dusza (ang. Spirit). Porywa ona dziewczynkę Arielle, która ledwie odnalazła swojego podopiecznego. Targany wyrzutami sumienia Bast chce odnaleźć swoją panią – wie, że nieoczekiwane porwanie to jego wina.

W ten sposób gracz rozpocznie swoją przygodę, w trakcie której zwiedzi coraz bardziej intrygujące, mroczne zakamarki lasu. Akcję będziemy obserwować z boku, a oprawa graficzna przypomina grę Limbo. Główny bohater i wszelkie obiekty są więc zupełnie czarne, a elementem wyróżniającym ten tytuł od produkcji studia PlayDead jest kolorowe tło.

Sterowanie kotem ma być proste i intuicyjne. Zwierzak będzie charakteryzować się dużą zwinnością, więc bez problemu przeskoczy z jednej platformy na drugą, ale też odbije się od ściany, a nawet pobiegnie po suficie. To właśnie możliwość odwrócenia grawitacji wydaje się jednym z ciekawszych elementów rozgrywki. W każdej chwili będzie można przenieść się z ziemi na „sufit”, co należy wykorzystać do ominięcia licznych przeszkód – podobny patent zastosowano w platformówce VVVVVV. Użyteczny okaże się także ślizg pod niskimi obiektami.

A Walk in the Dark - nowa platformówka 2D łącząca elementy gier Limbo oraz VVVVVV - ilustracja #1

Odpowiedzialne za ten tytuł niezależne studio Flying Turtle Software tworzą zaledwie dwie osoby i zostało założone w Portugalii. 24-letni Bruno Vidal okupuje stanowisko inżyniera oprogramowania, podczas gdy dwa lata starszy Paulo Silva zajmuje się warstwą artystyczną produkcji. Do stworzenia muzyki obaj panowie skorzystali z usług Cody’ego Cooka - o jego pracy można poczytać na autorskiej stronie internetowej.

Dokładna data premiery A Walk in the Dark nie jest jeszcze znana – wiadomo tylko, że ukaże się w 2012 roku. Prace nad projektem rozpoczęły się 11 miesięcy temu. Sami twórcy twierdzą, że w tamtej chwili nie mieli pojęcia, że skończą z takim pomysłem na rozgrywkę, jaki możemy oglądać na zwiastunie. Platformówka pojawi się w cyfrowej dystrybucji na PC.

A Walk in the Dark - nowa platformówka 2D łącząca elementy gier Limbo oraz VVVVVV - ilustracja #2
A Walk in the Dark - nowa platformówka 2D łącząca elementy gier Limbo oraz VVVVVV - ilustracja #3
A Walk in the Dark - nowa platformówka 2D łącząca elementy gier Limbo oraz VVVVVV - ilustracja #4
A Walk in the Dark - nowa platformówka 2D łącząca elementy gier Limbo oraz VVVVVV - ilustracja #5