Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Arcanum: Przypowieść o Maszynach i Magyi

Ta 20-letnia gra RPG jest dojrzalsza od Wiedźmina 3

Hubert Sosnowski, 22 kwietnia 2022, 16:15

Wiedźmin 3 ma niewielką konkurencję wśród RPG, jeśli chodzi o dojrzałość opowiadanej historii. Jednak gdy dobrze poszukać, można znaleźć i 20-letni zabytek, który uderzał w poważne tony, i to tak, że Geralt mógłby się sporo nauczyć.

Współtwórca Fallouta i Arcanum pracuje nad nową grą RPG

Hed, 19 marca 2009, 08:54

Jason Anderson pracuje nad nową produkcją RPG dla firmy inXile. Osobnik ten odpowiedzialny jest między innymi za współtworzenie pierwszego Fallouta, jeszcze w szeregach studia Interplay. Chociaż na razie nie otrzymaliśmy wielu precyzyjnych informacji co do charakteru tego projektu, to pojawiają się pewne sugestie, że być może będzie on swoistą kontynuacją Wastelands, czyli pierwowzoru Fallouta.

Specjalny koncert na rozpoczęcie tegorocznej edycji targów Games Convention

Krystian Smoszna, 28 lutego 2005, 11:26

Zaplanowana na 17 sierpnia 2005 roku kolejna edycja targów Games Convention w Lipsku, rozpocznie się od mocnego uderzenia. Jak informuje niemiecki magazyn GameStar, ceremonię otwarcia imprezy uświetni specjalny koncert, podczas którego orkiestra symfoniczna pod batutą Andy’ego Bricka wykona utwory z klasycznych, jak i nowych gier komputerowych.

Koniec Troika Games

Krystian Smoszna, 25 lutego 2005, 07:18

Koniec domysłów i spekulacji. Leonard Boyarsky, Tim Cain oraz Jason Anderson wystosowali specjalne oświadczenie, w którym poinformowali o likwidacji Troika Games. Tym samym potwierdziły się wcześniejsze plotki, mówiące o wyprzedaży sprzętu biurowego, które zwiastowały rychły upadek firmy.

Koniec Troika Games? - czyli jak umierają legendy.

Kull, 17 lutego 2005, 09:32

O czarnych chmurach nad firmą Troika pisaliśmy trzy tygodnie temu. Nikt jednak nie spodziewał się, iż problemy z wydawcą i ewentualne zamknięcie studia są aż tak realnym zagrożeniem. W Internecie krąży od kilku dni anonimowy e-mail, z którego jasno wnika, jakoby Troika zakończyła już swoją działalność.

Kolejna PeCetowa gra cRPG od Troika Games?

eLKaeR, 22 listopada 2003, 11:32

Dopiero w kwietniu przyszłego roku na sklepowych półkach wyląduje gra Vampire The Masquerade: Bloodlines – następna (po Vampire The Masquerade: Redemption) wirtualna interpretacja klasycznego systemu RPG marki White Wolf Publishing. Developingiem zajmuje się studio Troika Games, którego pracownicy stworzyli wcześniej Greyhawk: The Temple of Elemental Evil i Arcanum: Of Steamworks and Magick Obscura. Fachowcy z rzeczonej firmy prawdopodobnie przygotowują równolegle jeszcze inny produkt.

Sprzedaż cRPG w 2001 roku

Solnica, 24 listopada 2001, 16:32

Zachodni serwis tematyczny Desslock's RPG News opublikował dane na temat sprzedaży w roku 2001 gier z gatunku cRPG.

Poprawki do Arcanum PL...

Michał Bobrowski, 15 listopada 2001, 13:15

Play-It udostępni już wkrótce polską wersję patcha do Arcanum: Przypowieść o Maszynach & Magyi. Aby ów patch był obejmował poprawki do jak największej liczby zauważonych błędów, firma Play-It złożyła miłośnikom tego tytułu interesującą propozycję...

Aktualizacja poradnika do Arcanum (09/10/01)

Solnica, 9 października 2001, 11:06

Znajdujący się na naszych stronach poradnik do Arcanum: Przypowieść o Maszynach i Magyi doczekał się dzisiaj kolejnej, dużej aktualizacji.

Kolejna aktualizacja poradnika do Arcanum

Solnica, 5 października 2001, 12:20

Znajdujący się na naszych stronach poradnik do Arcanum: Przypowieść o Maszynach i Magyi doczekał się dzisiaj kolejnej aktualizacji.

Nowe premiery w Timsofcie

Łosiu, 3 października 2001, 07:56

Witam naszych szanownych graczy. Dziś środa, trzeci września 2001 roku, biometr korzystny, nad miastem wstaje właśnie piękne słońce, a w sklepie internetowym Timsoft pojawiły się trzy odlotowe tytuły.

Aktualizacja poradnika do Arcanum (02/10/01)

Solnica, 2 października 2001, 15:02

Zgodnie z moją wczorajszą obietnicą, zaktualizowaliśmy dzisiaj znajdujący się na naszych stronach poradnik do Arcanum: Przypowieść o Maszynach i Magyi.

Poradnik do Arcanum – część I

Solnica, 1 października 2001, 17:22

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapowiedziami rozpoczęliśmy dzisiaj publikację poradnika do Arcanum: Przypowieść o Maszynach i Magyi.

Polska premiera Arcanum: Przypowieść o Maszynach & Magyi

Sznur, 1 października 2001, 13:16

Wraz z pierwszym dniem października firma PlayIt nareszcie wypuściła do sklepów długo oczekiwaną grę zespołu Troika Games – Arcanum: Przypowieść o Maszynach & Magyi. Do wszystkich zainteresowanych cRPG już od dłuższego czasu docierały niezwykle pochlebne opinie na temat tytułu, wzorującego się głównie na serii Fallout, ale czerpiącego pomysły również z innych gier (Might & Magic, Planescape).

Rozkład jazdy dla Wojowników i Magów

Soulcatcher, 30 września 2001, 16:55

Razem z napływającymi informacjami, możemy się pokusić o sporządzenie „Rozkładu jazdy” dla rasowych cRPG’owców. A będzie w czym wybierać gdyż producenci zachęceni zeszłorocznym sukcesem gatunku nie spoczęli na laurach. Mamy więc kilka bardzo ciekawych kontynuacji i kilka nowych perełek.

Recenzja Arcanum: Przypowieść o Maszynach i Magyi

Solnica, 27 września 2001, 14:52

W związku ze zbliżającą się wielkimi krokami polską premierą gry Arcanum: Przypowieść o Maszynach i Magyi, na naszych stronach znajdziecie dzisiaj recenzję tego tytułu.

I raz jeszcze... Arcanum PL

Fajek, 18 września 2001, 14:53

Arcanum PL coraz bliżej, wiec i informacji na temat tej gry pojawia się coraz więcej. Polska wersja tego cRPG będzie unikalna w skali światowej. Dlaczego?

Czy chcesz wygrać Arcanum?

Michał Bobrowski, 16 września 2001, 07:40

Weź udział w wielkiej „Przypowieści o Maszynach i Magyi”. Arcanum to niespotykany dotychczas świat, w którym magia przeplata się z technologią, a podróżnik może ująć w rękę zarówno pistolet jak i ognisty miecz. Najwyższy czas, abyś również poznał jego tajemnice... Dlatego też, wspólnie z firmą Play It zapraszamy do wzięcia udziału w naszym nowym konkursie!

Polonizacji Arcanum ciąg dalszy...

Fajek, 14 września 2001, 15:01

I mam dla Was kolejną porcję informacji na temat polonizacji największej gry cRPG w historii – Arcanum.

Polonizacja Arcanum

Fajek, 7 września 2001, 11:11

Mamy dla Was kolejne informację na temat polskiej wersji Arcanum. Jak zapewne wiecie prace lokalizacyjne trwają już od dłuższego czasu i są prowadzone przez dystrybutora tej gry, firmę Play-It.

Arcanum pnie się na szczyt

Łosiu, 7 września 2001, 08:36

Patrząc na najnowszy raport sprzedaży gier w Stanach Zjednoczonych za okres 19-25 sierpnia już na pierwszy rzut oka widać, że najnowsza produkcja cRPG firmy Sierra „Arcanum: Of Steamworks and Magick Obscura” odniosła sukces, ponieważ z miejsca zadebiutowała na wysokiej czwartej pozycji pokonując między innymi takie hity jak Max Payne czy Diablo II.

Lokalizacja Arcanum dobiega końca

Fajek, 24 sierpnia 2001, 12:00

Zakończone zostało tłumaczenie tekstów Arcanum - największej gry RPG, jaka ujrzy światło dzienne! Ilość pracy jaką włożono w lokalizację może obrazować fakt, że teksty w grze zajmują ponad milion słów.

Arcanum wcześniej! - PlayIt uaktualnia swój plan wydawniczy

Sznur, 22 sierpnia 2001, 19:24

Polski dystrybutor PlayIt uaktualnił dzisiaj swój plan wydawniczy, przyspieszając premiery kilku tytułów. Szczególnie cieszy nas, że Arcanum: Przypowieść o Maszynie i Magyi pojawi się w kraju już 17 września, a nie jak wcześniej planowano na początku października.

Patch do Arcanum już w przyszłym tygodniu

Sznur, 22 sierpnia 2001, 15:50

Zaledwie co Arcanum: Of Steamworks & Magick Obscura trafiło na sklepowe półki, a producent gry Torika Games, postanowił w przyszłym tygodniu wypuścić pierwszego patcha. Jak doskonale wiemy, prace nad grą zakończyły się kilka miesięcy wcześniej, a pozostały czas przeznaczono na przygotowanie wersji obcojęzycznych.

Arcanum w zachodnich sklepach

Łosiu, 22 sierpnia 2001, 08:18

Na to wydarzenie czekało tysiące miłośników gier z gatunku cRPG, a w szczególności fanów niezapomnianej serii Fallout. Firma Sierra poinformowała, że Arcanum wędruje właśnie do zachodnich sklepów i niedługo wszyscy chętni będą mogli zakupić ten tytuł.

Max idzie do szkoły...

Michał Bobrowski, 21 sierpnia 2001, 10:20

Według najnowszych informacji uzyskanych od przedstawiciela firmy Play It premiera długo oczekiwanej gry Max Payne nastąpi na samym początku września. No cóż, nauczyciele będą mieli nie lada konkurencję... W przypadku dwóch pozostałych najbliższych pozycji z Play It’u musimy uzbroić się jeszcze w odrobinę cierpliwości...

Prace lokalizacyjne nad Arcanum

Fajek, 13 sierpnia 2001, 12:13

A teraz dobra wiadomość dla tych którzy z niecierpliwością czekają na hit jakim zapewne okaże się Arcanum. Prace polonizacyjne gry przekroczyły półmetek!

Prace polonizacyjne Arcanum ruszyły z kopyta

Łosiu, 6 sierpnia 2001, 09:27

Wielbiciele Fallout’a, Baldur's Gate’a oraz innych cRPG-ów słuchajcie!!. Na podstawie informacji uzyskanych od firmy Play It obwieszczam wszem i wobec że ruszyły prace polonizacyjne Arcanum, gry przy której na długie miesiące zapomnicie o rzeczywistości.

Max Payne i Arcanum - nowości w "Federacji GRY-OnLine"

Fajek, 3 sierpnia 2001, 15:55

Pomimo, że ani Max Payne ani Arcanum nie jest jeszcze dostępne na naszym rynku, serwis GRY-OnLine już teraz przygotował strony poświęcone tym tytułom.

Aktualizacja strony Arcanum

Fajek, 12 czerwca 2001, 10:23

Jak podaje firma Sierra, oficjalna strona gry Arcanum of Steamworks and Magick Obscura został zaktualizowana co zaowocowało nowymi informacjami i zdjęciami.

Data wydania Arcanum !!!

Łosiu, 31 maja 2001, 15:17

Jeżeli należycie do grona graczy, którym na brzmienie słowa „Arcanum” rośnie ciśnienie krwi i niespodziewanie po całej powierzchni grzbietu przechodzą was małe, zimne dreszcze to zapewne zainteresuje was fakt ogłoszenia nowej zachodniej daty wydania gry o tym tytule.

Arcanum ukończone!

Fajek, 22 maja 2001, 16:45

Po długich miesiącach oczekiwań, nareszcie dowiadujemy się, iż twórcy Follout’a, RPG’a roku 1998 ukończyli swoje kolejne dzieło jakim jest gra Arcanum of Steamworks and Magick Obscura.

Nowości w dziale Pliki (04/05/01)

Solnica, 4 maja 2001, 17:30

Zapraszam do naszego działu Pliki gdzie umieściliśmy dziś kilka ciekawych binariów do pobrania.

Arcanum i tajemnica znikającego dema

Fajek, 2 maja 2001, 09:33

W dniu wczorajszym w sieci pojawiło się demo wspaniałej gry Arcanum of Steamworks and Magick Obscura. Zostało ono umieszczone na jednym z francuskich „site’ów” o grach. I już moglibyście cieszyć się tą grą gdyby ...

Premiera Arcanum przesunięta

Sznur, 21 kwietnia 2001, 12:51

Wraz z brzydką, deszczową pogodą pojawiła się zła wiadomość dla oczekujących na Arcanum: of Steamworks and Magick Obscura. Sierra Studios zdecydowała się przesunąć premierę gry, zapowiadającej się przecież na jeden z najlepszych cRPG wszechczasów, z maja aż na wrzesień.

Arcanum of Steamworks and Magick Obscura - Beta Test

Solnica, 20 kwietnia 2001, 14:54

Dzięki uprzejmości firmy Play It mieliśmy możliwość zapoznania się w redakcji z wersją beta Arcanum of Steamworks and Magick Obscura. Wrażenia jakie nasz redakcyjny kolega wyniósł z testu tej gry znajdziecie w nowym materiale umieszczonym dziś w dziale Zapowiedzi.

Arcanum – Wersja Beta w mojej kieszeni

Soulcatcher, 13 kwietnia 2001, 12:31

Dzięki uprzejmości Firmy (napiszę Firmy z dużej litery bo im się należy za profesjonalne podejście do tematu) PlayIt polskiego dystrybutora gry Arcanum of Steamworks and Magick Obscura stałem się szczęśliwym posiadaczem wersji Beta tejże gry.

Niezwykły soundtrack do Arcanum

Michał Bobrowski, 6 kwietnia 2001, 12:43

Jak poinformowała firma Play It na oficjalnej stronie niezwykle ciekawie zapowiadającej się gry gatunku cRPG – Arcanum programiści udostępnili pełną ścieżkę dźwiękową do tej pozycji. Muszę przyznać, że ów soundtrack całkowicie mnie zaskoczył...

Jaką postacią będziesz grał w Arcanum?

Soulcatcher, 24 marca 2001, 05:43

Na to ciekawe pytanie można odpowiedzieć już teraz. Powstał bazujący na technologii Java, skrypt do przeglądarki Internetowej umożliwiający zaplanowanie sobie jak rozdzielimy parametry naszej postaci przyszłej postaci.

Aktualizacja działu Daty Wydania (08/01/01)

Soulcatcher, 8 stycznia 2001, 11:37

Zaktualizowaliśmy dział daty wydania zgodnie z najnowszymi informacjami. Z tego co widać większość gier cRPG odpłynęła w dal w stosunku do wcześniejszych planów wydawniczych.

Arcanum – Chat z Producentem Gry

Soulcatcher, 2 stycznia 2001, 15:55

7 Stycznia 2001 o godzinie 01.00 w nocy będziecie mogli wziąć udział w chacie IRC zorganizowanym na kanale #arcanum na serwerze irc.gamesnet.net poświęconym grze Arcanum. W spotkaniu wezmą udział między innymi programiści z firmy Troika.