Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Silent Hill 2

Silent Hill 2 - 17 lat zajęło odnalezienie dwóch sekretów

Serek, 16 lipca 2018, 20:03

Chociaż Silent Hill 2 ma już 17 lat, to wciąż potrafi zaskoczyć spragnionych sekretów graczy. Niedawno światło dzienne ujrzały dwie do tej pory nieodkryte tajemnice. Otóż okazuje się, że w grze istnieje minimapa oraz możliwość zapisu rozgrywki w dowolnym momencie.

Przerażający początek roku - Konami ujawnia daty premier gier z cyklu Silent Hill

Kono, 3 listopada 2011, 09:57

Firma Konami ujawniła daty premier gier Silent Hill HD Collection, Silent Hill: Book of Memories oraz Silent Hill: Downpour. Produkcje ukażą się styczniu, lutym i marcu przyszłego roku.

Generacja remake'ów

Lans Tartare, 22 sierpnia 2011, 16:25

Remake remake pogania... ale to i tak jedne z najlepszych gier tej generacji!

Konferencja Konami - kolekcje HD Silent Hill, Metal Gear Solid i Zone of the Enders, nowy silnik graficzny, Silent Hill na NGP

Adrian Werner, 3 czerwca 2011, 09:32

E3 ruszy dopiero w przyszłym tygodniu, ale już teraz sporo firm organizuje własne konferencje prasowe. Jedną z nich jest japońskie Konami, które ujawniło masę nowych projektów, w tym nowego Silent Hilla na NGP oraz odświeżone wersje serii Metal Gear Solid, Zone of the Enders oraz Silent Hill. Ponadto Hideo Kojima zademonstrował nowy silnik graficzny Fox Engine.

Nowy Silent Hill będzie grą FPS?

Adrian Werner, 22 kwietnia 2010, 09:18

Niedawno pisaliśmy o następnej części cyklu Silent Hill, nad którą pracuje czeskie studio deweloperskie Vatra Games. Najnowsze plotki sugerują, że gra może stanowić radykalne odejście od tradycji serii.

Czesi pracują nad nową grą z serii Silent Hill

Olek, 10 kwietnia 2010, 11:30

Zorganizowana w San Francisco konferencja prasowa firmy Konami zakończyła się niespodzianką. Tuż przed finałem spotkania dziennikarzom pokazano krótki filmik, zapowiadający kolejną grę z serii Silent Hill. Prace nad nią powierzono czeskiemu studiu deweloperskiemu Vatra Games.

Powstanie druga odsłona filmu Silent Hill

Jiker, 15 września 2009, 14:52

Serwis Hollywood Reporter poinformował, że Roger Avary oraz Samuel Hadida z firmy Davis Films – autorzy scenariusza do filmu Silent Hill z 2006 roku, bazującego na popularnej serii survival horrorów – otrzymali zielone światło na rozpoczęcie prac nad drugą częścią swojego obrazu. Jej produkcja ruszy po nakręceniu czwartej odsłony Resident Evil.

Najnowsza odsłona Silent Hill ukaże się na Nintendo Wii

Exil, 2 kwietnia 2009, 10:12

Seria popularnych survival-horrorów Silent Hill po latach doczeka się swojej pełnoprawnej odsłony na konsoli Nintendo. Gra ma być zmodyfikowaną na potrzeby Wii pierwszą odsłoną cyklu z PlayStation. Jej tytuł będzie brzmieć Silent Hill: Shattered Memories.

Kompozytor ścieżki dźwiękowej do Silent Hill pracuje nad własną grą

Metatron, 10 listopada 2007, 12:33

Akira Yamaoka to doskonale znany fanom serii Silent Hill kompozytor. To właśnie on stworzył niezapomnianą ścieżkę dźwiękową do gier o Cichym Wzgórzu, która doskonale pomagała w tworzeniu mrocznego, surrealistycznego klimatu – tak uwielbianego przez miłośników flagowego horroru Konami. Jak się okazało, poza tworzeniem muzyki, kompozytor pracuje nad pewnym tajemniczym projektem.

Roger Avary nie stworzy scenariusza do filmu Silent Hill 2

Krystian Smoszna, 24 lipca 2007, 08:10

Roger Avary nie weźmie udziału w produkcji drugiej odsłony filmowego cyklu Silent Hill. Scenarzysta zrezygnował z projektu, gdy dowiedział się, że w pracach nad obrazem nie weźmie udziału reżyser Christophe Gans.

Silent Hill 5 w produkcji!

Krystian Smoszna, 12 lipca 2007, 08:47

Serwis Game Informer nie wprowadził nas przedwczoraj w błąd. Koncern Konami Digital Entertainment, Inc. faktycznie zapowiedział nową grę z serii Silent Hill podczas tegorocznej edycji targów E3 Media & Business Summit. Kolejna, piąta już odsłona popularnego cyklu, przygotowywana jest z myślą o konsolach Xbox 360 i PlayStation 3.

Silent Hill 5 na E3?

Vercetti, 10 lipca 2007, 13:40

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że już w ciągu kilkudziesięciu najbliższych godzin japoński koncern Konami zapowie oficjalnie pełnoprawną, piątą odsłonę swego sztandarowego survival horroru. Silent Hill 5 ma zostać pokazany na rozpoczynających się jutro targach E3 Media & Business Summit.

Silent Hill 5 jeszcze w tym roku?

Vercetti, 29 maja 2007, 15:12

Choć piąta odsłona popularnej serii survival horrorów ze stajni Konami nie została jeszcze oficjalnie zaanonsowana, to regularnie - co kilka tygodni - w branży pojawiają się na jej temat szczątkowe przecieki. Tak jest również i tym razem, o czym możemy przekonać się zaglądając do najnowszego numeru magazynu Electronic Gaming Monthly.

Christophe Gans nie chce reżyserować filmu Silent Hill 2?

Krystian Smoszna, 24 kwietnia 2007, 08:59

Jeśli ktoś łudził się, że za tworzenie drugiej odsłony filmowego cyklu Silent Hill weźmie się Christophe Gans, może powoli porzucać nadzieję. Producent tego obrazu – Don Carmody – daje do zrozumienia, że francuski reżyser nie chce angażować się w projekt.

Silent Hill 5 trafi równolegle do posiadaczy konsol PlayStation 3 i Xbox 360?

eLKaeR, 21 kwietnia 2007, 08:44

Silent Hill jest jedną z tych serii, która wprawdzie nie doczekała się jeszcze oficjalnej zapowiedzi przeniesienia na platformy nowej generacji, ale na pewno nie uniknie takiego losu. Akira Yamaoka ujawnił właśnie w wywiadzie dla amerykańskiego magazynu GamePro garść ciekawostek, odnośnie nadchodzącej pozycji, określanej mianem Silent Hill 5.

Christophe Gans nie podjął jeszcze decyzji o reżyserii filmu Silent Hill 2

Krystian Smoszna, 6 marca 2007, 07:30

Film Silent Hill zarobił na całym świecie blisko sto milionów dolarów (przy wydanych pięćdziesięciu), nie powinny zatem dziwić plany jego twórców dotyczące nakręcenia kolejnej ekranizacji popularnej serii gier. O tym, że sprawa nabiera rumieńców, próbuje przekonać nas Laurie Holden – odtwórczyni roli Cybil Bennett w obrazie Christopha Gansa.

Silent Hill trafia na automaty

Metatron, 16 lutego 2007, 14:18

Podczas odbywających się w Japonii targów Arcade Operator’s Union 2007, które, jak sama nazwa wskazuje, poświęcone są automatom arcade, zostało przedstawionych kilka ciekawych pozycji. Jedną z nich jest Tekken 6, o którym możecie przeczytać tutaj. Drugą z interesujących gier jest produkcja o tytule Silent Hill Arcade.

Współpracownicy Tarantino i Pratchetta tworzą scenariusz sequela filmu pt. Silent Hill

eLKaeR, 28 grudnia 2006, 11:11

Na tle innych kinowych adaptacji gier, film pt. Silent Hill prezentuje się całkiem nieźle. Wyreżyserował go Christophe Gans, który ujawnił właśnie, że trwają już prace nad kontynuacją jego cokolwiek udanego dzieła. Konkretnie twórca ów wymienił z nazwiska ludzi, piszących scenariusz drugiej części filmowego "Cichego Wzgórza".

Nowy Silent Hill

Kull, 28 listopada 2006, 10:36

Redaktorzy magazynu Official Playstation Magazine przeprowadzili wywiad z Akirą Yamaoką, producentem i kompozytorem muzyki do serii Silent Hill. Japończyk zdradził, że trwają prace nad kolejną częścią Cichego Wzgórza, a powstająca (na razie jedynie) na PS3 nowa gra będzie w znacznym stopniu różnić się od swoich poprzedniczek.

Film Silent Hill na DVD, UMD i Blu-ray już w sierpniu

Krystian Smoszna, 4 lipca 2006, 09:16

Firma Sony Picture Home Entertainment poinformowała wczoraj, że już wkrótce opublikuje na rynku film Silent Hill w trzech wersjach: DVD, UMD oraz Blu-ray. Obraz Christophe’a Gansa będzie można kupić w Stanach Zjednoczonych 22 sierpnia bieżącego roku.

Silent Hill wciąż w czołówce amerykańskiego zestawienia Box Office

Krystian Smoszna, 2 maja 2006, 10:03

Film Silent Hill, który zadebiutował w amerykańskich kinach 21 kwietnia bieżącego roku, nadal nieźle radzi sobie w rankingu Box Office. W ciągu ostatniego tygodnia zarobił ponad dziewięć milionów dolarów, co dało mu czwarte miejsce w tym podsumowaniu.

Film Silent Hill na pierwszym miejscu amerykańskiego rankingu Box Office

Krystian Smoszna, 24 kwietnia 2006, 07:26

Wytwórnia TriStar Pictures może zaliczyć premierę filmu Silent Hill do udanych. Wyprodukowany za pięćdziesiąt milionów dolarów obraz, po trzech dniach wyświetlania zwrócił prawie połowę zainwestowanej kwoty, dzięki czemu wylądował na pierwszym miejscu notowania amerykańskiego Box Office.

Zobacz dwa spoty telewizyjne filmu Silent Hill

Krooliq, 5 kwietnia 2006, 13:38

Światowa premiera obrazu kinowego Silent Hill odbędzie się 21 kwietnia, jednak już teraz można zobaczyć, jak zapowiada się film, a to za sprawą dwóch spotów telewizyjnych, które właśnie zadebiutowały w Internecie.

Wiosna 2006 pod znakiem Silent Hill

eLKaeR, 30 marca 2006, 09:44

Na pewno w zapowiedzianym przedwczoraj zestawie The Silent Hill Collection dla PlayStation 2 znajdziemy drugą, trzecią i czwartą część cyklu spod znaku „Cichego Wzgórza”. Debiut owego pakietu ma być połączony z kwietniową premierą filmu kinowego pt. Silent Hill, który w Polsce pojawi się dopiero w tegorocznym Dniu Matki. Na tym jednak nie koniec, ponieważ Konami przygotowuje jeszcze coś dla PSP.

The Silent Hill Collection dla PlayStation 2

eLKaeR, 28 marca 2006, 11:32

Mieszkańcy Starego Kontynentu, będący zarazem entuzjastami gier-horrorów dla PlayStation 2, mogą czuć się usatysfakcjonowani, ponieważ dalekowschodnia korporacja Konami zapowiedziała właśnie rychłe wypuszczenie specjalnego produktu z myślą o rynku europejskim. Mowa o pozycji pt. The Silent Hill Collection, czyli zestawie kilku gier spod znaku „Cichego Wzgórza”.