Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Doom 3: Resurrection of Evil

Wieści ze świata (Quantic Dreams, Team Bondi, Criterion) 5/08/11

Hed, 5 sierpnia 2011, 14:29

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o matowej wersji Xboksa 360 250 GB, plotkach na temat nowej gry twórców Heavy Rain, kłopotach studia znanego z L.A. Noire, kodzie źródłowym Dooma 3 i następnym projekcie ekipy odpowiedzialnej za Burnout Paradise.

Darmowy Brink oraz gry id Software i Bethesdy przecenione na Steam

Sarge, 5 sierpnia 2011, 11:45

W serwisie dystrybucji cyfrowej Steam przeceniono m.in. wszystkie części serii Quake oraz Doom, a także rozpoczęto darmowy weekend z grą Brink. Wszystko to w ramach nowej promocji z okazji trwania imprezy Quakecon 2011.

id Software - początki twórców Quake'a i Dooma w filmowej pigułce

Kono, 14 marca 2011, 11:59

Wielbiciele wszelakiej maści retrospekcji nie mogą ostatnio narzekać na brak materiałów. W ubiegłym tygodniu firma Blizzard wypuściła film dokumentujący jej historię. Natomiast dzisiaj zapraszamy Was do obejrzenia materiału podsumowującego działalność id Software – kolejnego zasłużonego producenta gier komputerowych.

Powstaje nowy film na podstawie serii Doom

Olek, 13 marca 2011, 11:44

Serwis What'splaying doniósł, że wytwórnia Universal zamierza ponownie pokusić się o kinową adaptację kultowego cyklu pierwszoosobowych strzelanin Doom. Trwają prace nad scenariuszem filmu, a obraz korzystać ma z najnowszych osiągnięć technologicznych. Oznacza to jedno – tym razem piekielne bestie atakować będą w 3D.

Promocja gier od id Software i Bethesdy na Steamie

Sarge, 13 sierpnia 2010, 11:27

Z okazji trwającej właśnie imprezy QuakeCon 2010 przygotowano specjalne promocje dla użytkowników Steama, którzy w najbliższym czasie mogą taniej kupić wybrane gry z portfolio id Software i partnerującego studia Bethesda Softworks.

Najciekawsze modyfikacje (25/01/10)

Adrian Werner, 25 stycznia 2010, 14:35

„Najciekawsze modyfikacje” to wybór najbardziej wartościowych modów i wieści z nimi związanych. Kompletnie nowe gry, dodatkowe misje i przygody, usprawnienia grywalności i grafiki - każdy powinien znaleźć coś dla siebie

Najciekawsze modyfikacje (11/01/10)

Adrian Werner, 11 stycznia 2010, 15:05

„Najciekawsze modyfikacje” to wybór najbardziej wartościowych modów i wieści z nimi związanych. Kompletnie nowe gry, dodatkowe misje i przygody, usprawnienia grywalności i grafiki - każdy powinien znaleźć coś dla siebie

Kłopoty finansowe i zwolnienia w Threewave Software

Adrian Werner, 6 grudnia 2009, 10:00

W nieciekawej sytuacji znalazło się Threewave Software – ekipa, która uczyniła z Capture The Flag standard w sieciowych grach FPS. Firma znalazła się na skraju upadłości i jej przyszłość maluje się w czarnych barwach.

Twórcy Dooma i Quake'a kupieni przez właściciela Bethesdy

Hed, 24 czerwca 2009, 19:27

ZeniMax Media, firma utworzona w 1999 roku przez Chrisa Weavera oraz Robera A. Altmana (założycieli Bethesdy), poinformowała o przejęciu znanego studia id Software, odpowiedzialnego za sporo ponadczasowych hitów. Twórcy Wolfensteina 3D, Dooma i Quake’a dołączyli więc do silnej drużyny, składającej się przede wszystkim z odnoszącego bardzo duże sukcesy wydawcy Bethesda Softworks.

Producenci Dooma 3 pracowali nad grą Darkness

Vercetti, 4 sierpnia 2008, 10:12

Gdy cztery lata temu Doom 3 debiutował na rynku, prócz dziesiątek entuzjastycznych recenzji, w których wychwalano jego klimat i grafikę, tytuł id Software zebrał też liczne zarzuty pod adresem wyglądu lokacji. Wielu uważało, że miejsca prezentowane w długo oczekiwanym FPS-ie są zbyt ciemne, nawet jak na strzelaninę z mroczną atmosferą. Między innymi ten właśnie mankament przesądził o tym, że prawd

id Software chce kontynuacji filmowego Dooma

Przemysław Zamęcki, 2 sierpnia 2008, 08:57

Większość widzów, którzy mieli okazję zobaczyć film Doom, wyreżyserowany przez naszego rodaka, Andrzeja Bartkowiaka, miała co do niego dość ambiwalentne odczucia (średnia z serwisu IMDB to 5.2 gwiazdki). Choć pewne fragmenty mogły się podobać, to jako całość, nie ma się co oszukiwać, nie było to kino najwyższych lotów. Najwyraźniej id Software wydaje się to nie przeszkadzać, gdyż zdaniem szefa firmy, Todda Hollensheada, dobrze by było, gdyby powstała kontynuacja.

Id Software rozpoczęło pracę nad Doom 4

vampire, 8 maja 2008, 08:46

Od daty premiery ostatniej Zagłady minęło już ponad trzy i pół roku, teraz nareszcie pojawiła się oficjalna informacja dotycząca rozpoczęcia prac nad czwartą odsłoną tej kultowej serii. Z powodu prowadzenia jednocześnie dwóch projektów id Software poszukuje nowych pracowników między innymi na takich stanowiskach jak główny projektant, programista gry, animator.

QuakeCon 2008 zapowiedziany

vampire, 23 kwietnia 2008, 10:32

QuakeCon to najważniejsza impreza dla wszystkich fanów gier id Software. Promowane są na niej tytuły tego studia oraz produkty firm z nim współpracujących. Odbywa się ona co roku począwszy od 1996, czyli od premiery pierwszego Wstrząsu. Targom zawsze towarzyszy ogromne Lan Party, którego uczestnicy przynoszą swój własny sprzęt i rywalizują ze sobą w turniejach o cenne nagrody.

id Software stworzy czwartego Dooma i prawdopodobnie sequel gry Quake Arena

Krystian Smoszna, 6 sierpnia 2007, 11:55

Choć Rage będzie pierwszą od 1996 roku grą firmy id Software, Inc. korzystającą z nowej marki, nie oznacza to, że John Carmack i spółka zamierzają odłożyć na półkę doskonale znane fanom pierwszoosobowych strzelanin tytuły. Współzałożyciel legendarnego studia już dziś daje do zrozumienia, że w przyszłości powstanie czwarta odsłona cyklu Doom.

Film Doom od soboty na nośnikach DVD, UMD i VHS

Krystian Smoszna, 1 lutego 2006, 08:26

Już w najbliższą sobotę, dzięki staraniom wytwórni Universal Pictures, na amerykańskim rynku zadebiutuje DVD z filmem Doom. Obraz Andrzeja Bartkowiaka pojawił się w kinach w październiku ubiegłego roku i zebrał przeciętne noty, zarówno wśród krytyków, jak i widzów.

Wysokie oceny Doom RPG

Krystian Smoszna, 14 listopada 2005, 11:36

Po miesiącu egzystencji na rynku elektronicznej rozrywki, można śmiało powiedzieć, że gra Doom RPG – najnowszy produkt z legendarnej serii pierwszoosobowych strzelanin – okazał się dużym sukcesem. Program zaprojektowany z myślą o telefonach komórkowych, zbiera bardzo dobre recenzje na łamach zachodnich serwisów.

Film Doom traci na popularności

Krystian Smoszna, 7 listopada 2005, 12:23

Coraz gorzej radzi sobie film Doom w amerykańskich kinach. Udostępnione dziś kolejne notowanie Box Office ujawnia, że obraz Andrzeja Bartkowiaka zarobił w miniony weekend zaledwie 1.837.000 dolarów, co pozwoliło mu się uplasować dopiero na czternastej pozycji.

Film Doom na pierwszym miejscu w amerykańskim Box Office

Krystian Smoszna, 24 października 2005, 09:00

Film Doom (według różnych źródeł) kosztował od 60 do 70 milionów dolarów. Producenci obrazu z pewnością liczą, że suma ta – jakakolwiek by nie była – zwróci się. Pierwsze wyniki popularności przygód komandosów w marsjańskiej bazie napawają optymizmem, ale do ogromnego sukcesu komercyjnego jeszcze daleko.

Już dziś premiera filmu Doom!

Krystian Smoszna, 21 października 2005, 14:08

Po kilku miesiącach oczekiwania, wszyscy fani gier z serii Doom mogą wreszcie zobaczyć film, który oficjalnie korzysta z legendarnej marki. Obraz wyreżyserowany przez Andrzeja Bartkowiaka ma dziś swoją premierę, nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również w naszym kraju. Premierze filmu w Polsce towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje.

Karl Urban i Rosamund Pike gotowi na sequel filmu Doom

Krystian Smoszna, 18 października 2005, 09:42

Czy film Doom będzie początkiem lepszych czasów dla graczy, chcących oglądać przygody swoich ulubionych bohaterów na dużym ekranie? Wszystko wskazuje na to, że tak. Serwis FilmForce, który opublikował właśnie recenzję obrazu Andrzeja Bartkowiaka, określa go mianem najlepszego jak dotąd filmu, stworzonego na podstawie gry komputerowej.

Poznajcie bliżej Doom RPG

eLKaeR, 15 października 2005, 09:55

Po raz pierwszy o interesującym projekcie o nazwie Doom RPG usłyszeliśmy pod koniec marca bieżącego roku, a potem przy okazji targów E3 2005 poznaliśmy nieco szczegółów nt. owego przedsięwzięcia, zrealizowanego z myślą o telefonach komórkowych nowej generacji. Natomiast teraz dysponujemy bardzo konkretnymi danymi tekstowo-graficznymi, które chcielibyśmy niniejszym przekazać Szanownym Czytelnikom.

Zobacz siedem scen z filmu Doom

Krystian Smoszna, 13 października 2005, 10:53

Na łamach serwisu The Movie Reporter pojawiło się siedem krótkich urywków filmu Doom, który na ekranach kin (również w Polsce) zadebiutuje już 21 października. Nie są to efektownie zmontowane zwiastuny (jakimi wytwórnia Universal raczyła nas do tej pory), ale sceny wprost z obrazu Andrzeja Bartkowiaka.

Konkurs związany z filmem Doom na łamach serwisu Gamer's Hell

Krystian Smoszna, 11 października 2005, 10:35

Już 21 października w kinach zadebiutuje film Doom, wyreżyserowany przez naszego rodaka, Andrzeja Bartkowiaka. Wytwórnia Universal Pictures oraz serwis Gamer’s Hell przygotowały z tej okazji specjalny konkurs, w którym mogą wykazać się wszelkiej maści graficy.

Film Doom zadebiutuje w Polsce 21 października

Krystian Smoszna, 4 października 2005, 07:29

Cieszy informacja, że chociaż raz Polska nie znajdzie się na krańcu świata i film, który szczególnie interesuje nas, graczy, pojawi się nad Wisłą równo z premierą światową. Chodzi oczywiście o obraz Andrzeja Bartkowiaka o nazwie Doom, który w trakcie kilku ostatnich miesięcy wzbudził tyleż samo nadziei, co kontrowersji.

Doom 3 w wersji na PS3?

Elrond, 25 września 2005, 18:27

W najnowszym numerze papierowej wersji magazynu Game Informer zamieszczono wywiad przeprowadzony z Johnem Carmackiem. Pośród różnych tematów, m.in. przybliżeniu gry z rodzaju RPG inspirowanej Doomem na telefony komórkowe, opinii na temat powstającego filmu Doom, planów kontynuacji Doom 3 pojawiła się wypowiedź na temat potencjalnego przeniesienia gry na konsolę PS3.

Nowe zdjęcia z filmu Doom (14/09/05)

Krystian Smoszna, 14 września 2005, 09:52

W Internecie pojawiła się kolejna dawka zdjęć z filmu Doom. Oprócz ujęć z głównymi bohaterami, uchwycono na nich elementy scenografii, w tym komputery, które zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami będą przypominać ekrany spotykane w trzeciej odsłonie gry.

Ujawniono plakat promujący film Doom

Krystian Smoszna, 12 września 2005, 15:37

Promocja filmu Doom wchodzi w decydującą fazę. Do tej pory producenci pokazali nam kilkanaście zdjęć i dwa zwiastuny, udzielili również wyczerpujących informacji na temat ekranizacji jednej z najsłynniejszych pierwszoosobowych strzelanin w historii komputerowej rozrywki. Wczoraj ujawniono oficjalny plakat, który na ulicach zachęcał będzie ludzi do wizyty w kinie.

Drugi zwiastun z filmu Doom

Krystian Smoszna, 25 sierpnia 2005, 09:25

Coraz bliżej do planowanej na 21 października bieżącego roku premiery filmu Doom. Czy film Bartkowiaka wybije się wreszcie ponad beznadziejny poziom większości produkcji tego typu i wreszcie zasłuży na miano dobrze zrealizowanej ekranizacji gry komputerowej? Aby uzyskać odpowiedź na to pytanie, musimy jeszcze trochę poczekać. Na razie możemy za to nacieszyć się drugim, oficjalnym zwiastunem.

Nowe materiały dotyczące filmu Doom

Krystian Smoszna, 18 sierpnia 2005, 09:49

Podczas tegorocznej, jubileuszowej edycji imprezy o nazwie QuakeCon, nie mogło obejść się bez prezentacji pierwszego w dziejach id Software filmu stworzonego na podstawie jednej z gier tej firmy. Chodzi oczywiście o produkcję Doom, która wejdzie na ekrany kin 21 października 2005 roku.

Quake 4 w trybie multiplayer i pierwszy dodatek do Doom 3 na Xbox-a atrakcjami QuakeCon-u

Krystian Smoszna, 10 sierpnia 2005, 09:04

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, podczas tegorocznej edycji imprezy QuakeCon, firma id Software po raz pierwszy zaprezentuje szerszej publiczności tryb multiplayer w wielce oczekiwanej, czwartej odsłony cyklu Quake. Opublikowane wczoraj oświadczenie prasowe nie pozostawia też wątpliwości w sprawie pierwszego dodatku do Doom 3, przeznaczonego na konsolę Xbox – również i on zostanie pokazany

Resurrection of Evil również na Xbox’a?

Kamen, 8 sierpnia 2005, 09:18

Zachodni serwis IGN, powołując się na wiarygodne, lecz bliżej nie sprecyzowane źródła twierdzi, iż Activision planuje wydanie Resurrection of Evil (tj. oficjalnego dodatku do Doom 3) również na konsolę Xbox. A co na to samo Activision?

Zdjęcia potworów z filmu Doom

Krystian Smoszna, 6 sierpnia 2005, 16:12

Opublikowany pod koniec lipca zwiastun filmu Doom ujawnił nam nie tylko kilka ciekawych informacji, ale również wizerunki niektórych potworów. Niestety, jakość trailera oraz specyficzny montaż nie pozwoliły dobrze przyjrzeć się stworzonym przez studio Stana Winstona kreaturom. Dziś możemy zaprezentować Wam o wiele lepsze zdjęcia.

Pierwszy trailer z filmu Doom!

Krystian Smoszna, 27 lipca 2005, 08:55

Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami redaktorzy serwisu FilmForce – wchodzącego w skład wielkiej rodziny IGN - umieścili na swoich łamach ekskluzywny trailer do filmu Doom. Równocześnie ze zwiastunem, w Internecie pojawiła się oficjalna strona wspomnianego obrazu.

Bohaterowie filmu Doom również w postaci figurek

Krystian Smoszna, 4 lipca 2005, 08:08

Firma First 4 Figures, wchodząca w skład koncernu Puzzle Productions, poinformowała wczoraj o podpisaniu porozumienia z wytwórnią Universal Pictures dotyczącego stworzenia serii figurek, nawiązujących do filmu Doom. Z tej okazji opublikowano również cztery, nieznane dotąd zdjęcia ze wspomnianego wyżej obrazu Andrzeja Bartkowiaka.

Odświeżona strona projektu Hexen: Edge of Chaos

Krystian Smoszna, 16 maja 2005, 09:13

Firma Raven Software od dłuższego czasu pracuje nad nową odsłoną Quake’a i raczej nie ma szans na to, że w najbliższej przyszłości rozpocznie inny projekt. Fani gier z serii Hexen pozostali więc na lodzie. Ale czy aby na pewno? Tam gdzie „zawodzą” legendarne koncerny, do akcji włączają się amatorzy. I chwała im za to, zwłaszcza jeśli to co robią, zapowiada się bardzo dobrze.

Poradnik: Doom 3: Resurrection of Evil

Redakcja GRYOnline.pl, 20 kwietnia 2005, 19:20

Poradnik do Doom 3: Resurrection of Evil stanowi uzupełnienie przewodnika do podstawowej wersji gry i skupia się tylko i wyłącznie na nowych elementach zabawy: broniach, potworach oraz kompletnej solucji, ubarwionej grubo ponad setką obrazków.

Powstanie film dokumentalny o historii id Software

Krystian Smoszna, 15 kwietnia 2005, 09:14

Amerykańska sieć telewizyjna Showtime przymierza się do stworzenia filmu dokumentalnego o firmie id Software, koncentrującego się na jej dwóch najbardziej znanych personach: Johnie Carmacku oraz Johnie Romero. Obraz przedstawi historię rozwoju koncernu oraz gatunku gier, znanego dzisiaj jako FPS – donosi magazyn Variety.

Filmowa ekranizacja Dooma dopiero w październiku

Krystian Smoszna, 14 kwietnia 2005, 09:48

Było mało prawdopodobne, że wytwórni Universal Pictures uda się dotrzymać podawanej wcześniej daty premiery filmu Doom, nad którym od dłuższego czasu pracuje polski reżyser Andrzej Bartkowiak. Do 5 sierpnia 2005 roku pozostało mniej niż cztery miesiące, a w sieci nie ma nawet strony oficjalnej tej produkcji, nie mówiąc o zdjęciach, czy jakichkolwiek większych plotkach.

Członkowie id Software myślą poważnie o rynku konsolowym

Krystian Smoszna, 6 kwietnia 2005, 08:40

Mimo, że ostatni produkt id Software o nazwie Doom 3 sprzedawał się bardzo dobrze, czołowe postaci firmy z Toddem Hollensheadem na czele, poważnie zastanawiają się nad zmianą platformy, na które powstawać będą ich nowe gry.

Doom 3: Resurrection of Evil (PC) oraz Doom 3 (XBX) na sklepowych półkach w USA

ComCo, 5 kwietnia 2005, 08:46

Do rynkowej sprzedaży za Oceanem Atlantyckim trafiły dwie, długo oczekiwane produkcje sygnowane logiem studia id Software, tj. trzecia część cyklu Doom na konsolę Microsoft Xbox oraz pełnoprawny dodatek do PeCetowej „trójki”, noszący podtytuł Resurrection of Evil.

Pierwsze zdjęcie z filmu Doom!

Krystian Smoszna, 9 marca 2005, 15:05

W Internecie pojawiło się pierwsze zdjęcie z filmu Doom, jednej z dwóch tegorocznych ekranizacji gier komputerowych (drugą jest Spy Hunter Johna Woo), która mają duże szanse nie okazać się potworkiem na miarę dzieł Uwe Bolla (vide Alone in the Dark: Evil Awakens). Obraz reżyserowany przez Andrzeja Bartkowiaka wywołuje sporo kontrowersji i nie inaczej jest tym razem.

The Rock wypowiada się o filmie Doom

Krystian Smoszna, 8 marca 2005, 08:08

Jest wielce prawdopodobne, że już niedługo Dwayne „The Rock” Johnson stanie się dla entuzjastów gier tak samo znaną postacią, jak niemiecki reżyser Uwe Boll (miejmy jednak nadzieję, że nie z powodu tragicznych filmów). W 2005 roku ukażą się aż dwie ekranizacje gier, w których były gwiazdor amerykańskiego wrestlingu zagra znaczące role: Doom oraz Spy Hunter.

Ruszyła oficjalna strona Doom 3: Resurrection of Evil

Krystian Smoszna, 14 lutego 2005, 09:42

Aż czterech miesięcy potrzebowała firma id Software, aby zaznaczyć na oficjalnej stronie Doom 3 fakt prac nad pierwszym dodatkiem do swojego hitu, zatytułowanym Resurrection of Evil. W sieci pojawiła się już uaktualniona wersja wspomnianej witryny, która zawiera podstawowe informacje na temat rozszerzenia oraz garść screenshotów.

Kwiecień ważnym miesiącem dla fanów Doom 3

eLKaeR, 10 lutego 2005, 11:26

Dyrektor zarządzający firmy id Software, czyli Todd Hollenshead, oznajmił: „Przygotujcie się na nowe narodziny strachu i podekscytowania (...).”. Bowiem autorzy kultowej serii Doom wraz ze swoimi partnerami z korporacji Activision wyznaczyli właśnie ostateczną datę rynkowej premiery trzeciej „Zagłady” w wersji dla Microsoft Xbox oraz oficjalnego dodatku do edycji PeCetowej.

Czeski film, czyli ostatni klaps w kinowym Doomie

eLKaeR, 3 lutego 2005, 14:30

Najprawdopodobniej w marcu bieżącego roku wystartuje dystrybucja pierwszego oficjalnego dodatku do hitowej gry Doom 3, noszącego podtytuł Resurrection of Evil – szerzej na ten temat w naszej zapowiedzi. Natomiast pod koniec ubiegłego miesiąca zakończono kręcenie kinowej adaptacji „Zagłady”.

Marcowa premiera dodatku do Doom 3 coraz bardziej realna

Krystian Smoszna, 11 stycznia 2005, 12:34

Chociaż popularne sieci sklepów z grami komputerowymi uparcie forsują datę 1 marca 2005 roku, jako faktyczną premierę pierwszego dodatku do Doom 3, zachodnie magazyny poświęcone elektronicznej rozrywce traktują ją chłodno. Firma id Software niejednokrotnie udowodniła, że dopóki ona formalnie nie ogłosi faktu zakończenia prac nad grą, niczego nie można być stuprocentowo pewnym.

Kopia Gravity Gun w pierwszym dodatku do Doom 3

Krystian Smoszna, 7 stycznia 2005, 00:48

Im bliżej premiery pierwszego dodatku do Doom 3 o nazwie Resurrection of Evil, tym coraz więcej ciekawych informacji na jego temat przenika do sieci. Coś niecoś o rozszerzeniu postanowił powiedzieć Matt Hopper, jeden z projektantów pracujących dla id Software.

Dodatek do Doom 3 i wersja konsolowa jednak nie 15 marca 2005

eLKaeR, 6 stycznia 2005, 08:01

Przed premierami wielu pompatycznie zapowiadanych gier jesteśmy dość często informowani o opóźnieniu ich rynkowych debiutów. Inaczej stało się w przypadku konsolowej (Xbox) edycji Doom 3 oraz oficjalnego rozszerzenia PeCetowej wersji tej pozycji, noszącego podtytuł Resurrection of Evil.

Kolekcjonerska edycja Doom 3 na Xbox oraz dodatek do wersji PC 15 marca 2005 roku

Krystian Smoszna, 29 grudnia 2004, 10:26

Przekładana w kółko premiera Doom 3 na Xbox z pewnością nie wpływa dobrze na samopoczucie posiadaczy konsol firmy Microsoft. Chcąc wynagrodzić przedłużające się oczekiwanie, koncern Activision postanowił opublikować specjalną edycję kolekcjonerską gry.

Garść nowych informacji z Doom 3: Resurrection of Evil

Krystian Smoszna, 20 grudnia 2004, 09:50

Jedną z rzeczy charakterystycznych dla id Software jest to, że jej szefowie o swoich produktach nie mówią praktycznie nic. Tak było przed dłuższy czas z Doom 3, tak jest z pierwszym dodatkiem do tego programu, noszącego nazwę Resurrection of Evil. Od czego jednak mamy specjalistyczną prasę? Po PC Gamerze również magazyn Game Informer opublikował zapowiedź rozszerzenia.