Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Black Mesa

Black Mesa - dziś premiera remake'u Half-Life

Adrian Werner, 5 marca 2020, 13:14

Dzisiaj po południu w serwisie Steam zadebiutuje pełna wersja gry Black Mesa, czyli remake’u klasycznego FPS-a Half-Life. Tym samym dobiegnie końca trwający niemal pięć lat okres wczesnego dostępu.

Black Mesa - fanowski remake Half-Life'a z datą wyjścia z wczesnego dostępu

AlexB, 25 lutego 2020, 10:27

Znamy dokładną datę premiery wersji 1.0 gry Black Mesa. Fanowski remake stworzonego przez firmę Valve kultowego Half-Life'a wyjdzie z fazy wczesnego dostępu na Steamie 5 marca bieżącego roku.

Black Mesa 1.0 trafia na Steama w wersji beta

Entelarmer, 13 lutego 2020, 11:00

Zespół Crowbar Collective udostępnił pełną wersję gry Black Mesa w ramach otwartej bety. Jeśli testy przebiegną pomyślnie, remake Half-Life'a wkrótce opuści Wczesny Dostęp Steama.

Black Mesa – remake Half-Life ukończony

qjin, 25 grudnia 2019, 13:28

Xen zawitał do Black Mesy. Studio Crowbar Collective wydało wczoraj pełną wersję remake’u Half-Life’a. Niemniej jednak ma on nadal status Early Access, gdyż twórcy mają w planach dalszy rozwój gry, które nie omieszkali przedstawić.

Black Mesa – debiut bety z kompletną kampanią Half-Life'a

Ender, 8 grudnia 2019, 08:57

Po wielu latach oczekiwania w sieci zadebiutowała kompletna wersja beta gry Black Mesa, a więc fanowskiego remake'u oryginalnego Half-Life'a. Za jej sprawą gracze mogą wreszcie przejść całą kampanię fabularną tytułu. Premiera pełnej wersji produkcji planowana jest na początek przyszłego roku.

Zabójcza walizka powróci do Hitmana 2, beta Black Mesa Xen/Gonarch już dostępna i inne wieści

AlexB, 2 sierpnia 2019, 15:06

Dziś piszemy o dacie premiery remastera Ghostbusters: The Video Game, grze VR od studia Respawn Entertainment, sierpniowych nowościach w Hitmanie 2 oraz debiucie otwartej bety poziomów Xen i Gonarch's Lair w Black Mesa. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Black Mesa - remake Half Life z rozdziałami Xen od sierpnia

Froozyy, 8 lipca 2019, 11:21

Twórcy odświeżonej wersji Half-Life poinformowali, że dwa nowe rozdziały będą dostępne w becie od początku sierpnia. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że premiera końcowych etapów przygody to kwestia zaledwie kilku tygodni.

Black Mesa – remake Half-Life ze zwiastunem i terminem premiery Xen

Entelarmer, 20 listopada 2018, 09:55

Seria Half-Life obchodzi 20-lecie powstania. Z tej okazji twórcy Black Mesa udostępnili nowy zwiastun, prezentujący wygląd wymiaru Xen w pełnoprawnym remake'u pierwszej odsłony. Nowe lokacje pojawią się w 2019 roku.

Opóźnienie Black Mesa. Na etapy z Xen poczekamy do przyszłego roku

Jakub Mirowski, 26 listopada 2017, 14:14

Oficjalny remake gry Half-Life, Black Mesa, miał w grudniu ukazać się w kompletnej, uzupełnionej o etapy z wymiaru Xen wersji. Niestety, deweloperów przerosła skala projektu i zaliczyli kolejne opóźnienie. Przynajmniej grudniowa aktualizacja pozwoli cieszyć się nowymi graficznymi efektami przygotowywanymi na potrzeby Xen.

Black Mesa – na odświeżone Xen poczekamy do grudnia

Vergil, 20 czerwca 2017, 22:44

Prace nad Black Mesą, czyli oficjalnym remakiem pierwszego Half-Life'a, jeszcze w tym roku mają dobiec końca. Brakującym elementem układanki są etapy, których akcja toczy się w wymiarze Xen. Odpowiedzialni za grę deweloperzy podzielili się z informacją o opóźnieniu premiery ich dzieła.

Black Mesa – odświeżone Xen na pierwszym screenie

Vergil, 23 grudnia 2016, 11:10

Fanowski remake Half-Life'a, ochrzczony mianem Black Mesa, w stosunkowo niedługim czasie może stać się kompletny. Deweloperzy opublikowali pierwszy obrazek prezentujący brakujący element układanki, jakim jest wymiar Xen.

Black Mesa - remake Half-Life'a doczeka się poziomów Xen latem 2017 roku

Góral, 1 listopada 2016, 14:14

Studio Crowbar Collective, odpowiedzialne za Black Mesa - remake gry Half-Life - poinformowało, że poziomy rozgrywane na planecie Xen, czyli ostatnie fragmenty niezbędne do ukończenia projektu, zadebiutują najpewniej latem 2017 roku.

Black Mesa - darmowa modyfikacja bez świata Xen

Entelarmer, 12 maja 2015, 11:00

Zespół Crowbar Collective zainicjował sesję w serwisie Reddit, w trakcie której odpowiadał na pytania dotyczące płatnej wersji Black Mesa. Oprócz zapewnienia o niezmienności ceny czy planowanym wsparciu dla VR twórcy zdradzili, że część dodatków - w tym poziomy rozgrywające się na Xen - będą niedostępne w darmowej modyfikacji.

Black Mesa - remake pierwszego Half Life'a dostępny w Early Access

Renox, 5 maja 2015, 19:50

Gra Black Mesa, remake pierwszego Half-Life’a wydanego przez studio Valve w 1998 roku, udostępniona została w ramach Wczesnego Dostępu w serwisie Steam. Wspomnianą modyfikację twórcy wycenili w tym momencie na 19,99 euro, czyli około 80 złotych.

Black Mesa pojawi się na Steamie w samodzielnej wersji

Orlov, 20 listopada 2013, 10:20

Stworzony przez fanów remake pierwszego Half-Life’a trafi do sprzedaży jako samodzielnie działający tytuł. Twórcy podzielili się tą informacją w dniu piętnastej rocznicy wydania gry na rynku.

Najlepsze modyfikacje (18/01/2013) - Silent Hill: The Pledge, Battlefield Gothic i mody Black Mesa

Adrian Werner, 18 stycznia 2013, 21:52

Wracamy z cyklem Najlepsze Modyfikacje. Zmieniamy przy okazji jego formułę. Od teraz kolejne odcinki będą publikowane raz w tygodniu.

Black Mesa najlepszym modem 2012 roku według graczy

luckie, 28 grudnia 2012, 11:30

Black Mesa, czyli fanowski remake Half-Life'a, został uznany przez graczy za najlepszą modyfikację roku 2012. Jak co roku, serwis ModDB przeprowadził ankietę, w której każdy mógł zagłosować na swojego ulubionego moda. Zobaczcie, kto zajął pozostałe miejsca.

Mod Black Mesa: Uplink - odświeżona wersja specjalnego dema Half-Life

Sarge, 18 grudnia 2012, 12:27

W sieci pojawił się mod Black Mesa: Uplink, będący odświeżoną wersją Half-Life: Uplink - specjalnego dema gry Half-Life, w którym pojawiły się poziomy i scenariusz niedostępne w końcowym produkcie. Black Mesa: Uplink powstał na tej samej zasadzie, co niedawno wydana Black Mesa.

W co pograć za darmo #26 – Ghost Recon Online, Diaspora, Teletrooper, Black Mesa

Hed, 4 października 2012, 13:51

„W co pograć za darmo?” to przegląd najciekawszych gier darmowych lub free-to-play. W tym odcinku mówimy o Black Mesa, Diaspora, Teletrooper oraz Ghost Recon Online.

Instalacja Black Mesa - mini-poradnik

Łukasz Malik, 14 września 2012, 20:40

Black Mesa wymaga do działalna bibliotek Source SDK Base 2007. Pokazujemy jak zainstalować tego darmowego moda oraz podajemy linki do mirrorów.

Premiera Black Mesa – darmowej, odświeżonej wersji gry Half-Life

Aver, 14 września 2012, 17:29

Krótko przed godziną 17:00 została udostępniona darmowa, samodzielna modyfikacja Black Mesa, będąca odświeżoną wersją gry Half-Life z 1998 roku. W najbliższym czasie tytuł powinien zadebiutować na platformie dystybucji cyfrowej Steam.