Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 grudnia 2019, 09:05

autor: Ender

Black Mesa – debiut bety z kompletną kampanią Half-Life'a

Po wielu latach oczekiwania w sieci zadebiutowała kompletna wersja beta gry Black Mesa, a więc fanowskiego remake'u oryginalnego Half-Life'a. Za jej sprawą gracze mogą wreszcie przejść całą kampanię fabularną tytułu. Premiera pełnej wersji produkcji planowana jest na początek przyszłego roku.

Black Mesa to zapewne jeden z najdłuższej istniejących dużych projektów fanowskich związanych z grami komputerowymi. Początki ambitnego projektu sięgają połowy poprzedniej dekady, a jego twórcy postawili sobie za cel stworzenie od podstaw kompletnego remake'u oryginalnego Half-Life'a. Po wielu latach oczekiwania zespół deweloperów z Crowbar Collective ogłosił właśnie, że tytuł wszedł w ostatnią fazę testów i jego najnowsza wersja beta oferuje wreszcie możliwość przejścia pełnej kampanii fabularnej Zawiera ona wszystkie finalne rozdziały Half-Life'a, w tym te rozgrywające się w wymiarze Xen, których nadejście z różnych przyczyn było wielokrotnie przesuwane.

W najnowszej becie możemy po raz pierwszy przejść wszystkie poziomy rozgrywające się w wymiarze Xen. - Black Mesa – debiut bety z kompletną kampanią Half-Life'a - wiadomość - 2019-12-08
W najnowszej becie możemy po raz pierwszy przejść wszystkie poziomy rozgrywające się w wymiarze Xen.

Warto dodać, że poza możliwością ukończenia całej pierwszej przygody Gordona Freemana, nowa beta wprowadza szereg technicznych poprawek i łatek, usprawniających wydajność produkcji oraz usuwających pomniejsze błędy lub niedopatrzenia. Szczegóły na ich temat znajdują się w tym miejscu. Aby zagrać w betę, musimy być właścicielami Black Mesy na Steamie i z poziomu klienta serwisu wybrać w opcjach gry dostęp do jej wersji testowej. Przypomnijmy, że komercyjna edycja Black Mesy pojawiła się w serwisie Valve w 2015 roku i od tamtego czasu rozwijana jest w ramach programu wczesnego dostępu. Według planów deweloperów, finalna wersja tytułu ma zadebiutować na początku przyszłego roku. Obecnie gra kosztuje 71,99 złotych.

  1. Black Mesa w serwisie Steam
  2. Black Mesa – oficjalna strona projektu