Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2013, 10:20

autor: Orlov

Black Mesa pojawi się na Steamie w samodzielnej wersji

Stworzony przez fanów remake pierwszego Half-Life’a trafi do sprzedaży jako samodzielnie działający tytuł. Twórcy podzielili się tą informacją w dniu piętnastej rocznicy wydania gry na rynku.

Black Mesa pojawi się na Steamie w samodzielnej wersji - ilustracja #1

Black Mesa, stworzony przez fanów nieoficjalny remake pierwszej części serii Half-Life, pojawi się w sprzedaży w wersji samodzielnej (niewymagającej posiadania innych gier). Odpowiedzialny za niego zespół poinformował o swoich planach w dniu piętnastych „urodzin” pierwszego Half-Life’a.

Krok ten stanowi kamień milowy w historii prac nad modyfikacją. Oznacza bowiem, że Black Mesa, już jako pełnoprawny produkt, otrzyma oficjalne wsparcie firmy Valve, twórców przygód doktora Gordona Freemana. Wiąże się to z przekazaniem w ręce modderów pełnego dostępu do silnika Source, co pozwoli zespołowi Black Mesa Modification Team na wprowadzenie elementów niedostępnych do tej pory z powodu nierozwiązanych kwestii prawnych.

”Zdecydowaliśmy się na sprzedaż Black Mesa z dwóch powodów. Po pierwsze wierzymy, że uczynimy grę lepszą mając pełen dostęp do silnika Source. Pozwoli nam to na rozwiązanie problemów, zamiast obchodzenia ich. Po drugie, najzwyczajniej w świecie, naszemu zespołowi przydałoby się wsparcie finansowe” – argumentuje swoją decyzję Carlos Montero, przewodzący zespołowi.

Modyfikacja tchnęła nowe życie w kilkunastoletnią grę - Black Mesa pojawi się na Steamie w samodzielnej wersji - wiadomość - 2013-11-20
Modyfikacja tchnęła nowe życie w kilkunastoletnią grę

Pojawienie się w serwisie Steam płatnego wydania Black Mesa nie będzie oznaczać, że zniknie dostęp do jego darmowej wersji. Twórcy obiecują, że po premierze edycji standalone udostępnią „zupełnie nową” bezpłatną odsłonę moda, pozbawioną jednak szeregu atrakcji obecnych w tej mającej trafić do sprzedaży.

Data premiery samodzielnej Black Mesa wciąż nie jest ustalona. Gra została już jednak zaakceptowana przez graczy w programie Steam Greenlight. W oczekiwaniu na nią możecie cieszyć się bezpłatną wersją, dostępną pod tym adresem – do jej działania wymagane są biblioteki Source SDK Base 2007, które pobierzecie za darmo z platformy Steam.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Black Mesa

Black Mesa