Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 listopada 2020, 11:26

autor: Adrian Werner

Black Mesa z Definitive Edition. Koniec rozwoju remake'a Half-Life

Ukazał się patch Definitive Edition do gry Black Mesa. Przynosi on wiele ulepszeń i jest ostatnią dużą aktualizacją do remake'a Half-Life.

Gra Black Mesa, czyli remake pierwszej części serii Half-Life, doczekała się tzw. Definitive Edition. Ta edycja udostępniona została za darmo, w formie aktualizacji. To ostatni duży patch do tego projektu. Autorzy nie zamierzają porzucać swojego dzieła, ale w przyszłości możemy liczyć tylko na małe łatki, naprawiające błędy techniczne i usuwające niedoróbki.

Definitive Edition przynosi mocno ulepszoną kampanię. Wiele jej sekcji zostało gruntownie odświeżonych pod względem grafiki oraz rozgrywki. Poprawiono również optymalizację gry, zwłaszcza pod kątem wydajności na starych komputerach. Ponadto wprowadzono pełne wsparcie dla modyfikacji udostępnianych przez Steam Workshop.

Łatka oferuje również poprawione lokalizacje. Niestety, gra nadal nie otrzymała polskiej wersji językowej. Fakt, że najnowszy patch ma być ostatnią dużą aktualizacją sprawia, że raczej nie mamy co liczyć na zmianę tego stanu rzeczy.

Przypomnijmy, że Black Mesa dostępne jest wyłącznie na PC. Projekt rozpoczął żywot jako darmowa modyfikacja, a płatna wersja zadebiutowała we wczesnym dostępie w 2015 roku. Dojście do wydania 1.0 zajęło twórcom prawie pięć lat – pełna edycja ukazała się w marcu tego roku.

Black Mesa spotkała się z ciepłym przyjęciem. Gra uzyskała średnia ocen na poziomie 84% według serwisu Metacritic. Z kolei na Steamie 95% ocen użytkowników jest pozytywnych.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Black Mesa w serwisie Steam