Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 listopada 2016, 14:14

autor: Góral

Black Mesa - remake Half-Life'a doczeka się poziomów Xen latem 2017 roku

Studio Crowbar Collective, odpowiedzialne za Black Mesa - remake gry Half-Life - poinformowało, że poziomy rozgrywane na planecie Xen, czyli ostatnie fragmenty niezbędne do ukończenia projektu, zadebiutują najpewniej latem 2017 roku.

W maju 2015 roku w Steam Early Access zadebiutowała wczesna wersja Black Mesa – remake’u pierwszej odsłony serii Half-Life. Tytuł nie doczekał się jeszcze premiery ostatecznego wydania, ale w najnowszym komunikacie wyjawiono, że deweloperzy celują w lato 2017 roku. Dlaczego potrzebują jeszcze tyle czasu? Odpowiedź jest dość prosta – twórcy pracują obecnie nad poziomami rozgrywanymi na planecie Xen, które będą kompletnie przerobione i rozszerzone. Mają prezentować „poziom, który osiągnęłoby Valve, gdyby nie ograniczenia czasowe”. By zobrazować skalę projektu opublikowano dwie poniższe grafiki, porównujące oryginalne lokacje z ich nowymi wersjami.

Black Mesa – Xen zostanie bardzo rozbudowane w stosunku do oryginału. - Black Mesa - remake Half-Life'a doczeka się poziomów Xen latem 2017 roku - wiadomość - 2016-11-01
Black Mesa – Xen zostanie bardzo rozbudowane w stosunku do oryginału.
Black Mesa w skrócie:
  • remake gry Half-Life;
  • produkcja przeznaczona na komputery osobiste;
  • dostępna obecnie w Steam Early Access;
  • poziomy Xen zadebiutują najpewniej latem 2017 roku.

Obecnie Black Mesa oferuje praktycznie całą kampanię fabularną Half-Life’a, oprócz oczywiście Xen, oraz multiplayer. Naturalnie największą atrakcją produkcji jest udoskonalona oprawa graficzna oraz pełna integracja ze Steamem. Grę obecnie możecie kupić w promocji za 7,99 euro (około 35 zł). Musicie się jednak śpieszyć, bo cena wróci do normalnego stanu (19,99 euro) o godzinie 18:00. Pamiętajcie też, że jeżeli posiadacie Half-Life’a, to za darmo ściągniecie pierwotnego moda Black Mesa, z którego wywodzi się samodzielna wersja produkcji.

Black Mesa - remake Half-Life'a doczeka się poziomów Xen latem 2017 roku - ilustracja #2
Black Mesa - remake Half-Life'a doczeka się poziomów Xen latem 2017 roku - ilustracja #3