Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 listopada 2016, 14:23

Last Year – nowy filmik z asymetrycznej gry multiplayer zainspirowanej filmowymi horrorami

Zespół Elastic Games udostępnił nowy filmik pokazujący rozgrywkę z Last Year, czyli wieloosobowej gry akcji wzorowanej na klasycznych filmowych horrorach. W niej jedna osoba pokieruje mordercą, a pięciu innych graczy wcieli się w próbujących przetrwać licealistów.

Studio Elastic Games wypuściło nowy materiał video z projektu Last Year, czyli asymetrycznej gry multiplayer, w której jeden z graczy wcieli się w mordercę wprost z filmowych horrorów, a reszta uczestników zabawy pokieruje jego potencjalnymi ofiarami.

Filmik pokazuje w akcji tryb drapieżnika, z którego będziemy mogli zrobić użytek grając mordercą. Aktywujemy go tylko, gdy znajdziemy się poza linią wzroku innych graczy. Włączenie tej opcji sprawi, że staniemy się niewidzialni i zwiększy się dramatycznie prędkość naszych ruchów. W tej formie nie będziemy mogli atakować i zamiast tego wykorzystamy ten tryb do zastawiania pułapek oraz planowania zasadzek. Zasymuluje to schematy filmowych horrorów, gdzie psychopata zawsze wydaje się pojawiać znikąd.

Przypomnijmy, że Last Year przeniesie nas do 1996 roku. Do wyboru będzie trzech morderców dysponujących unikalnymi zdolnościami. Pozostali gracze pokierują pięcioma licealistami i tutaj również każda postać wyposażona zostanie we własne umiejętności, pozwalające jej pełnić konkretną rolę w drużynie. Ofiary nie będą całkowicie bezbronne, ale aby przetrwać zmuszone zostaną do ścisłej współpracy z kompanami i sprytnego wykorzystywania otoczenia oraz znajdowanych przedmiotów.

Last Year – nowy filmik z asymetrycznej gry multiplayer zainspirowanej filmowymi horrorami  - ilustracja #1

Gra pełnymi garściami czerpać będzie z klasycznych horrorów. Zarówno mordercy, jak i uczniowie odpowiadać będą stereotypowym postaciom z filmów tego typu. Podobnie ma być z mapami. Na razie zapowiedziano cztery – szkołę, galerię handlową, osiedle domków jednorodzinnych oraz tereny obozu letniego.

Last Year powstaje na bazie silnika Unreal Engine 4 i zmierza wyłącznie na pecety. Premiera ma nastąpić w przyszłym roku.

Last Year – nowy filmik z asymetrycznej gry multiplayer zainspirowanej filmowymi horrorami  - ilustracja #2

Last Year jest jedną z kilku nadchodzących gier podejmującej się tej tematyki. W produkcji znajdują się jeszcze Friday the 13th: The Game oraz Dead by Daylight.

Wszystkie trzy projekty to asymetryczne gry multiplayer, w których jeden gracz wciela się w mordercę, a reszta uczestników zabawy kieruje próbującymi przetrwać ofiarami

  1. Oficjalna strona gry