Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 czerwca 2017, 22:51

autor: Vergil

Black Mesa – na odświeżone Xen poczekamy do grudnia

Prace nad Black Mesą, czyli oficjalnym remakiem pierwszego Half-Life'a, jeszcze w tym roku mają dobiec końca. Brakującym elementem układanki są etapy, których akcja toczy się w wymiarze Xen. Odpowiedzialni za grę deweloperzy podzielili się z informacją o opóźnieniu premiery ich dzieła.

Black Mesa powstaje od 2004 roku. Do pełni szczęścia graczom pragnącym ponownie zanurzyć się w świecie pierwszego Half-Life’a brakuje tylko odświeżonych etapów rozgrywających się w wymiarze Xen. Po grudniowej publikacji pierwszego zrzutu ekranu, deweloperzy pracują w pocie czoła nad ich nowym wcieleniem – dzisiaj natomiast podzielili się z fanami zarówno dobrymi, jak i złymi wieściami.

Miejmy to już z głowy – na nowe wcielenie Xen przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Jak się bowiem okazuje, owe poziomy zostaną oddane w ręce graczy dopiero w grudniu bieżącego roku. Deweloperzy przekonują, że winę za taki stan rzeczy ponosi wysoko zawieszona poprzeczka, którą chcą przeskoczyć – autorzy nie zamierzają iść na żadne kompromisy. Twórcy zaznaczają jednocześnie, że grudniowa data premiery to ostateczny i nieprzekraczalny termin.

Odświeżone Xen z pewnością zapadnie nam w pamięć. Autorzy najwyraźniej szykują doskonały prezent dla każdego miłośnika przygód Gordona Freemana. - Black Mesa – na odświeżone Xen poczekamy do grudnia - wiadomość - 2017-06-20
Odświeżone Xen z pewnością zapadnie nam w pamięć. Autorzy najwyraźniej szykują doskonały prezent dla każdego miłośnika przygód Gordona Freemana.

Co zatem pochłonęło do reszty zespół Crowbar Collective? O tym, że Xen ma mieć iście gigantyczne rozmiary, informowaliśmy Was w zeszłym roku. Aktualnie twórcy koncentrują się również na implementacji systemu dynamicznego oświetlenia – pokazane przez nich materiały, które znajdziecie na stronie Społeczności w serwisie Steam, napawają optymizmem; uwagę zwracają przede wszystkim dopracowane cienie. Ponadto autorzy zdecydowali się pochylić nad paletą barw, by kolorystyka jednych etapów nie sprawiała wrażenia oderwanej od kolorystyki innych.

Warto odnotować, że w Black Mesę można zagrać już teraz – ową pozycję znajdziecie w steamowym Wczesnym Dostępie.