Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 16 grudnia 2022, 12:07

autor: Adrian Werner

Black Mesa: Blue Shift - fanowski remake dodatku do Half-Life z nowymi misjami

Ukazała się nowa wersja moda Black Mesa: Blue Shift, czyli remake’u drugiego dodatku do Half-Life. Aktualizacja wprowadza czwarty rozdział kampanii.

Źródło fot. Valve & HECU Collective
i

Gra Black Mesa okazała się wyśmienitym remakiem pierwszego Half-Life'a. Problem w tym, że twórcy opracowali jedynie odświeżoną wersję podstawowej wersji tej klasyki, podczas gdy pierwowzór otrzymał również dwa dodatki. Grupa fanów postanowiła więc stworzyć własny remake rozszerzenia Blue Shift. Owocem ich prac jest modyfikacja Black Mesa: Blue Shift, która właśnie otrzymała nową wersję.

Zgodnie z tytułem projekt jest modyfikacją do Black Mesa, która w odświeżonej formie odtwarza kampanię z drugiego dodatku do Half-Life’a. Autorzy postarali się, aby całość przypominała oficjalne rozszerzenie do remake’u. Ulepszono więc nie tylko grafikę, ale zaimplementowano także wiele poprawek rozgrywki oraz sztucznej inteligencji.

  1. Black Mesa: Blue Shift – pobierz mod z naszego FTP (autorzy udzielili nam zgody na hostowanie mirrora)

Obecnie modyfikacja odtwarza cztery pierwsze rozdziały z kampanii Blue Shift. Najnowszy z nich, czwarty, został dodany przez aktualizację wypuszczoną kilka dni temu. Biorąc pod uwagę skalę projektu, mod rozwija się w szybkim tempie i kolejne rozdziały pojawiają się co kilka miesięcy.

Przypomnijmy, że oryginalne Blue Shift było drugim dodatkiem do Half-Life’a. Fabuła ukazuje incydent w placówce Black Mesa z perspektywy strażnika imieniem Barney Calhoun, który po katastrofalnym eksperymencie musi wspólnie z doktorem Rosenbergiem pomóc w ewakuacji obiektu.

Rozszerzenie opracowało studio Gearbox Software. Początkowo nosiło ono tytuł Guard Duty i miało być bonusową zawartością dla konwersji Half-Life’a na konsolę Dreamcast. Ten port został jednak skasowany raptem kilka tygodni przed premierą. Na szczęście autorzy nie porzucili dodatku i został on wydany w 2001 roku na PC.

  1. Black Mesa – poradnik do gry
  2. Half-Life – poradnik do gry