Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 14 stycznia 2017, 08:46

autor: Góral

Windows 10 - potwierdzono tryb Game Mode

Pod koniec zeszłego roku pojawiły się plotki głoszące, że Windows 10 doczeka się trybu Game Mode. Microsoft potwierdził te doniesienia, zapowiadając przy okazji kilka innych nowinek szykowanych z myślą o PC i konsoli Xbox One, jak chociażby narzędzie streamingowe Beam.

Pod koniec zeszłego roku pojawiły się niepotwierdzane informacje związane z trybem gry (Game Mode) na Windowsie 10. Wczoraj Microsoft oficjalnie zapowiedział tę funkcję i nie tylko. Koncern obiecał, że bieżący rok przyniesie wiele usprawnień, których celem jest sprawienie, by najnowszy system operacyjny giganta z Redmond stał się najlepszym rozwiązaniem dla graczy. Zacznijmy więc od wspomnianego Game Mode. Pierwsze elementy trybu zadebiutują w najbliższych dniach w programie Windows Insiders, a pozostałe funkcje zostaną odblokowane nieco później. Jak pisaliśmy kilkanaście dni temu, jego zadaniem będzie poprawienie wydajności podczas grania i… to tyle. Nie zdradzono bowiem, jak będzie to wszystko działać, więc na szczegóły musimy jeszcze poczekać.

Windows 10 - potwierdzono tryb Game Mode - ilustracja #1
Nadchodzące aktualizacje rodziny Xbox:
  • tryb Game Mode na Windowsie 10;
  • Beam na Windows 10 i Xbox One;
  • nowe funkcje związane ze (Xbox Live).

Kolejną nowością będzie ulepszenie menu konsoli Xbox One, które pozwoli szybciej wykonywać typowe zadania. Po naciśnięciu przycisku Xbox, będzie można włączyć nakładkę pojawiającą się z lewej strony ekranu. Zmian przyśpieszających wykonywanie zadań doczeka się także multitasking, osiągnięcia, listy rankingowe GamerScore i nie tylko.

Ponadto Windows 10 i Xbox One otrzymają Beam, czyli narzędzie pozwalające w prosty i przyjemny sposób strumieniować rozgrywkę. Użytkownicy Xbox Live mogą też liczyć na dodatkowe rozwiązania związane ze społecznością – pojawią się m.in. usprawnienia klubów i szukania grup. Jeżeli natomiast lubicie rywalizację, to z otwartymi ramionami przywitacie nowe turnieje na Arenie, w tym te organizowane przez profesjonalne organizacje pokroju ESL i FACEIT. Dodatkowo będzie można tworzyć własne zawody, na początek w grach World of Tanks oraz Killer Instinct.

Krótko pisząc, w najbliższych miesiącach będzie się działo jeżeli chodzi o streaming, społeczność i wydajność w rodzinie Xbox.