Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 stycznia 2017, 08:30

autor: Adrian Werner

Detention - ukazał się survival horror zainspirowany tajwańskim folklorem

Do sprzedaży trafiła gra Detention, czyli przygodówkowy survival horror studia RedCandleGames osadzony w tajwańskiej szkole w latach 60. ubiegłego wieku. Oceny gry są na razie bardzo pozytywne, co jest częściowo zasługą świeżego klimatu bazującego na mniej znanych azjatyckich legendach.

Bardzo lubimy, gdy deweloperzy proponują rzadko widywane w grach realia. Dlatego z zainteresowaniem powitaliśmy premierę Detention, czyli przygodówkowego survival horroru, którego akcja osadzona została w Tajwanie, w latach 60. ubiegłego wieku, czyli w samym środku trwającego w tym kraju łącznie 38 lat stanu wojennego.

DETENTION W SKRÓCIE:

  1. Deweloper gry: Red Candle Games
  2. Wydawca: Coconut Island Games
  3. Gatunek: przygodówka
  4. Platforma: PC

Produkcja dostępna jest wyłącznie na pecety i można ją kupić w serwisie Steam za 10,79 euro, czyli w przeliczeniu około 47 zł. Jest to cena promocyjna, obniżona o 10% z okazji premiery i po 19 stycznia podskoczy do 11,99 euro (ok. 52 zł). Warto wspomnieć, że gra spotkała się z ciepłym przyjęciem graczy i zdecydowana większość z ponad trzystu ocen na Steam jest pozytywna.

Fabuła obraca się wokół liceum Greenwood, zlokalizowanego w górzystym regionie Tajwanu. Gra opowiada o dwójce uczniów, którzy odkrywają, że ich szkoła z niewiadomych przyczyn uległa przeobrażeniu w miejsce wypełnione czystym złem i zamieszkane przez najgorsze potwory z lokalnych legend. Bohaterowie będą musieli znaleźć sposób na przetrwanie i odkryć, co doprowadziło do tego stanu rzeczy.

Detention łączy elementy przygodówki i skradanki. Podczas zabawy eksplorujemy lokacje, gromadzimy przedmioty i rozwiązujemy zagadki. Jednocześnie bohaterowie w starciu z potworami są praktycznie bezbronni, dlatego gracz musi unikać wykrycia, zastawiać pułapki, a w razie konieczności ratować się ucieczką.

Gra wykorzystuje dobrze znany fanom przygodówek interfejs point-n-click, choć za jego pomocą nie tylko rozwiązujemy łamigłówki, ale również musimy radzić sobie z okazjonalnymi wyzwaniami zręcznościowymi. Świat gry jest dwuwymiarowy, pozwalając jedynie na ruch w lewą lub prawą stronę ekranu, ale jednocześnie mapy zaprojektowano tak, że mimo to oferują sporą swobodę eksploracji.

Przy opracowywaniu historii autorzy pełnymi garściami czerpali z mitologii chińskiej, jak również wierzeń taoistycznych oraz buddyjskich. Dlatego napotkane potwory oraz inne zagrożenia mocno odbiegają od tego, co standardowo widujemy w grach utrzymanych w klimacie horroru, dzięki czemu Detention zyskuje posmak świeżości.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Detention w serwisie Steam
Detention - ukazał się survival horror zainspirowany tajwańskimi folklorem - ilustracja #1
Detention - ukazał się survival horror zainspirowany tajwańskimi folklorem - ilustracja #2
Detention - ukazał się survival horror zainspirowany tajwańskimi folklorem - ilustracja #3
Detention - ukazał się survival horror zainspirowany tajwańskimi folklorem - ilustracja #4
Detention - ukazał się survival horror zainspirowany tajwańskimi folklorem - ilustracja #5

Ostatnia aktualizacja: 2017-01-14

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Detention

Detention