Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 grudnia 2016, 12:30

autor: Góral

Windows 10 doczeka się trybu gry?

Według plotek opublikowanych w serwisie Windows Central, system operacyjny Windows 10 wkrótce doczeka się funkcji "Game Mode" usprawniającej działanie gier.

W serwisie Windows Central pojawiły się doniesienia o ciekawej funkcji, której najprawdopodobniej doczeka się system operacyjny Windows 10. Według opublikowanych informacji, w buildzie 14997 pojawiła się niedziałająca jeszcze opcja „Game Mode”, czyli po prostu tryb gry. Ponoć po jego uruchomieniu zasoby pożerane przez działające aplikacje ograniczane będą do niezbędnego minimum i przekazywane włączonej grze, która przez to ma lepiej działać. Niestety nie wiemy, kiedy nowa funkcja zostanie udostępniona, choć osoby należące do programu Insider najpewniej doczekają się jej już wkrótce. Nie wiadomo też czy „Game Mode” współpracować będzie z wszystkimi grami (Win32), czy tylko tymi znajdującymi się w Windows Store. Tak czy siak, zapowiada się ciekawie, ale o wszystkim przekonamy się po premierze tego rozwiązania oraz jego testach.

Windows 10 stara się być systemem przyjaznym graczom, a funkcja Game Mode ma być kolejnym krokiem w tym kierunku. - Windows 10 doczeka się trybu gry? - wiadomość - 2016-12-29
Windows 10 stara się być systemem przyjaznym graczom, a funkcja Game Mode ma być kolejnym krokiem w tym kierunku.

Windows 10 to najnowszy system operacyjny firmy Microsoft, który zadebiutował na rynku pod koniec lipca 2015 roku. Przez pierwszy rok użytkownicy starszych wersji systemu mogli za darmo dokonać aktualizacji do „dziesiątki”, dzięki czemu bardzo szybko znalazła ona pokaźne grono fanów. System oferuje kilka ciekawych rozwiązań dla graczy, jak chociażby aplikację Xbox czy też program Xbox Play Anywhere. W jego ramach możemy nabywać w cyfrowej dystrybucji wybrane produkcje wydawane przez Microsoft, otrzymując w jednej cenie dwie wersje – na Windowsa 10 i konsolę Xbox One. Co ważne, oba wydania są ze sobą kompatybilne, dzięki czemu da się przenosić pomiędzy nimi postępy w rozgrywce, osiągnięcia itd.